Wersja do druku

Udostępnij

Potańcówka z muzyką tradycyjną na żywo, występy muzykantów i zespołów z różnych regionów Polski to tylko niektóre atrakcje plenerowego Koncertu laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga, który odbędzie się w czwartek, 30 maja o godz. 18.00 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

W regionalnych strojach i z tradycyjnymi instrumentami wystąpią muzykanci z różnych regionów Polski – Anna Andruszkiewicz, śpiewaczka z Suwalszczyzny, Czesław Węglarz z Beskidu Żywieckiego, członkowie Kapeli Zastawnych z Podkarpacia, Zespół Śpiewaczy „Sielanki” z Lubelszczyzny oraz Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy. W trakcie koncertu, którego wodzirejem będzie znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego na specjalnej, drewnianej podłodze będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw. Zachęcamy do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze!

Po sukcesie koncertów w ubiegłych latach, po raz czwarty w 44-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, którą w południe tego samego dnia wręczy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodzeni laureaci zaprezentują się podczas wyjątkowego plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze. Całość rozpocznie się o godz. 18.00 i zakończy przed godz. 21.00.

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Zamek Królewski w Warszawie, a patronat medialny objęli TVP Kultura, Magazyn Presto oraz Polskie Radio RDC.

Wstęp na koncert i potańcówkę jest bezpłatny. Wejście na Dziedziniec Zamku Królewskiego znajduje się od strony placu Zamkowego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy z polską muzyką tradycyjną!