Wersja do druku

Udostępnij

 

Kurpiowskie pieśni i tańce, folklor Skalnego Podhala, lasowiackie melodie oraz ballady z serca Borów Dolnośląskich to tylko niektóre atrakcje plenerowego Koncertu laureatów Nagrody Kolberga, który odbędzie się w środę, 7 czerwca o godz. 19.00 w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie.

W regionalnych strojach i z oryginalnymi tradycyjnymi instrumentami wystąpią członkowie Kapeli Jana Cebuli, Michalina Mrozik, Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca oraz Zespół Góralski „Polaniorze” z Kościeliska. W trakcie koncertu, którego wodzirejem będzie znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego na specjalnej, drewnianej podłodze będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw. Całość zakończy świętojańskie widowisko z obrzędami ognia. Zachęcamy do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze!

Po sukcesie ubiegłorocznego koncertu, po raz drugi w 42-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, którą funduje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodzeni laureaci zaprezentują się podczas wyjątkowego plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze. Całość rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy przed godz. 22.00.

Na spragnionych i głodnych czekać będzie tradycyjne jadło i napitek.

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczną Estradę. Partnerem wydarzenia jest Zamek Królewski w Warszawie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejścia do Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego znajdują od strony ul. Grodzkiej i wprost z bulwarów wiślanych od Wybrzeża Gdańskiego.

Plenerowy koncert – między Zamkiem Królewskim a Wisłą – będzie jednym z najciekawszych wydarzeń przełomu wiosny i lata. Zapraszamy do wspólnej zabawy z polską muzyką tradycyjną!