Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy o wydaniu debiutanckiego albumu „Less is bless” zespołu Patryk Kraśniewski Trio. Wydanie albumu zostało zrealizowane w ramach czwartej edycji programu IMiT Jazzowy debiut fonograficzny nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Od wydawcy:

Album „Less is Bless” powstał w trakcie kilkudniowej sesji nagraniowej w studio RecPublica. To jedno z niewielu miejsc w naszym kraju, które dysponuje wyjątkowym fortepianem Fazioli, a właśnie tego instrumentu Patryk Kraśniewski pragnął użyć do nagrania swojego debiutu. Oprócz perłowego brzmienia klawiszy, na płycie usłyszeć można perkusję w wykonaniu Jerzego Markuszewskiego oraz odrobinę elektroniki autorstwa Piotra Lewańczyka, który w trakcie sesji odpowiedzialny był za dźwięki Mooga oraz kontrabasu. Trudno spodziewać się więc płyty jazzowej w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu, co jednak – znając zamiłowanie do łamania stereotypów Patryka Kraśniewskiego – nie powinno nikogo szczególnie dziwić.

Na co dzień muzyk współpracuje z artystami poruszającymi się po nieco innych niż jazz, obszarach muzycznych – wystarczy wspomnieć grupę Vavamuffin, Spokoarmię koncertującą z Mariką czy zespół towarzyszący Ras Lucie. Brał on również udział w pracach nad płytą elektronicznego projektu Agi Brine.

Album zamówić można na stronie wydawcy: www.karrot.pl/lessisbless.

Koncert promujący album odbędzie się 11 lipca 2015 roku o godz. 19.00 w Soho Factory w Warszawie, podczas Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Koncert został zorganizowany w ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Fundacją Jazzarium.

 

Jazzowy debiut fonograficzny to program departamentu muzyki Instytutu Muzyki i Tańca. Polega na zrealizowaniu nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej w formie płyty CD. Dotychczas odbyły się cztery edycje programu, w ramach których wydano 8 albumów debiutujących muzyków jazzowych. Szczegółowe informacje oraz regulamin programu znajdują się na stronie internetowej Instytutu w zakładce programy.