Wersja do druku

Udostępnij

Środa, 6 marca 2013 – Można już zgłaszać chęć udziału w sesji Pitch New Works Now – forum twórców i wykonawców, którego celem jest promocja projektów kulturalnych o międzynarodowym charakterze, które są w trakcie realizacji lub niedawno miały swoją premierę. Wybrane projekty zostaną zaprezentowane podczas 27. edycji Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Sztuk Scenicznych (ISPA) pt. The Next Chapter, który odbędzie się 17-22 czerwca 2013 we Wrocławiu. Formularze aplikacyjne dostępne są w zakładce Pitch New Works Now na stronie ISPA (www.ispa.org). Termin przesyłania zgłoszeń upływa 4 kwietnia 2013 (czwartek) o godz. 17.00 czasu wschodnioamerykańskiego (EDT).

Czym jest  Pitch New Works Now?

Podczas sesji Pitch New Works Now uprzednio wybrane projekty prezentowane są przed prestiżowym gronem ponad 300 osób zawodowo zajmujących się sztukami scenicznymi, pochodzących z 50 krajów świata. Każda prezentacja trwa siedem minut, po czym osoby przedstawiające projekt przez trzy minuty odpowiadają na pytania zebrane przez prowadzącego. Każdy projekt prezentowany jest przez dwie osoby. Po zakończeniu sesji uczestnicy mają okazję nawiązać bezpośredni kontakt z delegatami ISPA podczas nieformalnego spotkania ProEx (Professional Exchange).

Pitch New Works Now odbędzie się w Operze Wrocławskiej 20 czerwca 2013.

Do kogo kierowany jest program?

W ramach programu program Pitch New Workd Now twórcy/wykonawcy otrzymują możliwość prezentacji aktualnie realizowanych lub niedawno ukończonych projektów przed grupą osób zawodowo zajmujących się sztukami scenicznymi z całego świata.  Akceptowane są projekty z różnych gatunków, realizowane na różną skalę i pochodzące z różnych krajów. Delegaci ISPA szczególnie wysoko cenią sobie projekty łączące różne dyscypliny i kultury, ale rozpatrywane są wszystkie aplikacje.

 

W przypadku kongresu we Wrocławiu, priorytet mają projekty odzwierciedlające różnorodność i specyficzny charakter Europy. Program dostępny jest dla projektów, które:

  • są w trakcie realizacji i będą miały premierę w ciągu najbliższych dwóch lat LUB
  • miały niedawno premierę i mogą być potencjalnie wystawiane za granicą.

Osoby aplikujące nie muszą być członkami ISPA. ISPA akceptuje wszystkie wnioski spełniające kryteria naboru. Wnioski zostaną rozpatrzone przez komisję składającą się z członków ISPA. W razie potrzeby istnieje możliwość udostępnienia tłumaczenia symultanicznego z języka polskiego na angielski podczas niektórych prezentacji.

Więcej informacji na temat ISPA oraz procesu aplikacyjnego do programu Pitch New Works Now można uzyskać na stronie ISPA (http://www.ispa.org/?pitch). Pytania można także kierować do Nicole Merritt pod adresem e-mail nmerritt@ispa.org lub nr telefonu +1 (212) 206-8490 x201.

 

Dane kontaktowe:

Nicole Merritt

ISPA | International Society for the Performing Arts

305 7th Avenue, 5th Flr., New York, NY 10001-6008

Tel: +1 (212) 206-8490 x201

Fax: +1 (212) 206-8603

www.ispa.org | find us on Facebook