Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na VI Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP), które odbywa się w ramach Tygodnia Obywatelskiego (10-17 września). Szczególnie interesująco zapowiada się całodzienna konferencja w piątek 16 (w godz. 9.45-19.00) i w sobotę 17 września (8.30-15.00), która odbywać się na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Auditorium Maximum).

Pierwszego dnia odbędą się sesje służące refleksji na temat kondycji sektora obywatelskiego w Polsce. Na porannych sesjach plenarnych poruszane zostaną kwestie „horyzontalne”, dotyczące całego sektora. Po południu podobne zagadnienia podjęte zostaną w czasie kilku równoległych sesji branżowych skupiających przedstawicieli organizacji działających w podobnych obszarach tematycznych.

Pierwszy dzień przygotowywany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Komitet Organizacyjny, przy wsparciu instytucji i organizacji, które odpowiadają za sesje branżowe. W tym roku organizatorzy przewidzieli także mniej formalne rozmowy w kameralnym gronie. Taką właśnie funkcję będą pełniły 45-minutowe spotkania śniadaniowe, które odbędą się rano drugiego dnia konferencji jeszcze przed sesjami. Mogą przybrać bardzo różne formy – od spotkania z ekspertem, który będzie opowiadał na temat, w którym się specjalizuje (np. promocja, media społecznościowe, fundraising), po nieformalne dyskusje na różne, nawet bardzo wąskie tematy, o których goście będą chcieli porozmawiać i zaprosić do tej rozmowy innych uczestników OFIP-u.

W sobotę, na zakończenie Tygodnia Obywatelskiego odbędzie się również Piknik Organizacji Pozarządowych (Krakowskie Przedmieście, od ul. Królewskiej do Pałacu Prezydenckiegow godz. 11.00 – 18.00). Podczas pikniku w namiotach wystawienniczych swoją działalność zaprezentuje ponad 80 organizacji pozarządowych z całego kraju. W programie także m.in. przegląd teatrów pozarządowych, warsztaty, happeningi, działania sportowe, gra obywatelska dla najmłodszych.
Szczegółowe informacje: www.ofip.org.pl