Pierwszy raz w historii Narodowy Instytut Muzyki i Tańca spróbuje policzyć wszystkie zespoły artystyczne działające w obszarze tańca ludowego/tradycyjnego w Polsce.  

Wersja do druku

Udostępnij

Poprzez to działanie, otwierające i rozpoczynające dialog, chcemy zbliżyć się do wszystkich grup artystycznych pielęgnujących i prezentujących taniec ludowy i tradycyjny w różnych odsłonach scenicznych – od form in crudo po stylizację i współczesne inspiracje folklorem.  

Zapraszamy działające w Polsce zespoły propagujące taniec ludowy w formach scenicznych do wpisania się do “Ogólnopolskiej bazy zespołów folklorystycznych” prowadzonej przez Narodowy Instytutu Muzyki i Tańca. 

“Naszą główną intencją jest pokazanie siły i wielkości działań tego środowiska, wypromowanie ludzi, którzy działają na rzecz całej  społeczności polskiego, tanecznego i muzycznego dziedzictwa niematerialnego, bez wykluczania kogokolwiek. NIMiT dba o każdego w tańcu i muzyce bez względu na upodobania czy relacje lub interesy środowiskowe” – mówi dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz., Zastępczyni Dyrektora NIMiT.  

Zachęcamy do wypełnienia ankiety na temat grup artystycznych działających w obszarze tzw. folkloru i folkloryzmu scenicznego, czy też folku – zarówno na wsi, jak i w miastach. Jednym z głównych celów jest próba zliczenia wszystkich zespołów działających w Polsce. Drugim – równie ważnym, jest promocja działalności środowiska poprzez ogólnopolski portal Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca taniecPOLSKA.pl Uzyskane odpowiedzi pozwolą nam na zaprojektowanie działań wspierających i rozwijających taneczny ruch folklorystyczny w Polsce.   

Wszelkie pytania dotyczące bazy zespołów prosimy kierować na adres: folklor@nimit.pl

Formularz skierowany do przedstawicieli (kierowników) zespołów: