Wersja do druku

Udostępnij

Program „Krytyka Muzyczna 2.0”, realizowany przy współpracy Stowarzyszenia De Musica, kierujemy do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów, krytyków
i osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę.

Celem programu jest rozwój i poprawa jakości polskiej krytyki muzycznej oraz zwiększenie liczby krytyk i recenzji w mediach. Program obejmuje kilkudniowe wykłady teoretyczne, warsztaty z dziedziny krytyki muzycznej oraz publikację napisanych przez uczestników tekstów.

Temat I edycji programu to „Współczesna krytyka muzyki współczesnej”. Wykład inauguracyjny poprowadzi prof. Michał Bristiger, a warsztaty Andrzej Chłopecki.
Opiekunem naukowym grupy będzie Rafał Ciesielski.

Wykłady i warsztaty odbędą się w dniach od 14 do 16 września 2011r. w Warszawie
w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Instytutu Muzyki i Tańca. Wydarzeniem, które będzie przedmiotem recenzji i opracować krytycznych jest koncert inauguracyjny 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, który odbędzie się 16 września. Pisemne efekty warsztatów zostaną opublikowane
w muzycznych czasopismach branżowych.

Termin składania wniosków upływa w dniu 30 czerwca. W programie mogą wziąć udział osoby posiadające licencjat lub wyższe wykształcenie oraz studenci od 3. roku studiów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o programie w zakładce Programy.