Wersja do druku

Udostępnij

Lista pozytywnie rozpatrzonych odwołań do Programu „Nowowiejski 2017” została opublikowana 13 kwietnia 2017 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Lista dofinansowanych projektów dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce Programy Ministra 2017 – Nowowiejski 2017 oraz na stronie IMiT w zakładce programy – programy ministra – Nowowiejski 2017.

Podczas naboru do Programu wpłynęło łącznie 91 wniosków, które oceniał powołany przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana prof. dr. hab. Piotra Glińskiego Zespół Sterujący w składzie: Daniel Cichy, Marcin Gmys, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Karol Mossakowski i Janusz Stanecki.

W trybie odwoławczym złożonych zostało 31 odwołań. Spośród nich Minister pozytywnie rozpatrzył 9. W procedurze odwoławczej dofinansowanie otrzymały przede wszystkich zadania o charakterze wydawniczym, zapewniające trwały efekt Programu oraz projekty edukacyjne.

W ramach Programu „Nowowiejski 2017” zostanie zrealizowanych 35 projektów o łącznej wartości 971.769,- zł.

Program „Nowowiejski 2017” został ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 28 października 2016 roku. Jego celem jest uhonorowanie postaci Feliksa Nowowiejskiego jako kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga i organizatora życia muzycznego w Polsce, a także ukazanie – na przykładzie biografii kompozytora – złożonego procesu zmian politycznych, historycznych i kulturowych, jakim podlegała Polska na przełomie XIX i XX wieku.

 

LISTA POZYTYWNIE ROZPATRZONYCH ODWOŁAŃ