Wersja do druku

Udostępnij

17 maja o godz. 19.30 w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu #ENSEMBLE w całości poświęcony Andrzejowi Panufnikowi. W programie m.in. polskie prawykonanie odnalezionego sekstetu „Triangles”.

Pejzaż ze snów w utworach i improwizacjach na tematy z Andrzeja Panufnika oraz polskie prawykonanie odnalezionego sekstetu „Triangles” to podtytuł multimedialnego koncertu #PANUFNIK REVISED, który towarzyszy finałowi tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Muzycznych.

Koncert #PANUFNIK REVISED zyskał entuzjazm córki kompozytora – Roxanny Panufnik. To dzięki jej wsparciu #ENSEMBLE, z gościnnym udziałem wiolonczelistów z zespołu CELLONET, dokona polskiego prawykonania sekstetu „Triangles” (1972) na 3 flety i 3 wiolonczele Andrzeja Panufnika. W programie znajdzie się również Trio fortepianowe op. 1 i Dreamscape (Pejzaż ze snów) – wokaliza na mezzosopran i fortepian.

#ENSEMBLE (Hashtag Ensemble) to nowa warszawska grupa która z sukcesem zadebiutowała w grudniu 2013 roku prezentując muzykę kompozytorów młodego pokolenia. #ENSEMBLE angażuje się w nowe formy prezentacji muzyki klasycznej i współczesnej.

Usłyszymy więc także improwizacje laureata 1. nagrody TRANSATLANTYK Instant Composition Contest 2013 – Aleksandra Dębicza oraz Kolektywu Brzdęk Ferajna. Improwizacjom na tematy z najbardziej znanych dzieł Panufnika („Pentasonata”, „Old Polish Suite”, „Homage a Chopin”) towarzyszyć będzie projekcja specjalnie przygotowanych wizuali.

Koncert jest współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje”. Organizatorem koncertu jest Związek Kompozytorów Polskich.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Zespół #ENSEMBLE wystąpi w składzie:

Ania Karpowicz – flet

Jagoda Sudujko – flet

Aleksander Dębicz – fortepian

Krzysztos Kozłowski – fortepian

Paweł Janas – akordeon

Wanda Franek – alt

Agnieszka Guz – skrzypce

Dominik Płociński – wiolonczela

oraz gościnnie:

Seweryn Zapłatyński – flet

Magdalena Bojanowicz – wiolonczela

Bartosz Koziak – wiolonczela

Mateusz Żaboklicki – prowadzenie koncertu

Więcej o #ESNEMBLE:

http://www.wsm.art.pl/index.php/pl/wykonawcy-menu/156-ensemble-2014

Więcej o koncercie:

http://www.wsm.art.pl/index.php/pl/program2012-menu

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na FB:

https://www.facebook.com/events/555904131189213/