Wersja do druku

Udostępnij

W środę 8 października o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina odbędzie się koncert monograficzny Andrzeja Panufnika.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Środa na Okólniku”. W programie – Arbor cosmica (I–III, X–XII) na 12 instrumentów smyczkowych (1984), Suita staropolska na orkiestrę smyczkową (1950), Song to the Virgin Mary w wersji na sekstet smyczkowy (1964, opr. 1987) i Koncert skrzypcowy (1971). Wystąpią Orkiestra Smyczkowa The Crew i Jakub Jakowicz. Prelekcję wygłosi Lech Dzierżonowski.

Organizatorem koncertu jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Wykonanie utworów Andrzeja Panufnika odbywa się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

Więcej informacji o koncercie na stronie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Serdecznie zapraszamy!

Orkiestra smyczkowa The CREW powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy Alicji Stupnickiej-Kowalczyk. Jest to zespół składający się z kilkunastu młodych, polskich muzyków – studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Orkiestra pracuje bez dyrygenta (ang. conductorless lub self-conducted). Cechą wyróżniającą zespół jest bardziej demokratyczny model pracy. Kierownictwo artystyczne rozkłada się tu inaczej niż w typowej orkiestrze. Wszyscy członkowie aktywnie uczestniczą w podejmowaniu ważnych decyzji organizacyjnych i artystycznych. Każdy ma prawo przedstawić własną wizję, która jest wspólnie analizowana. Zarówno członkowie, jak i koncertmistrzowie wymieniają się stanowiskami, co wnosi świeżość do interpretacji, a ponadto zwyczajnie mobilizuje do dalszych poszukiwań. Dzięki takiemu podziałowi zadań nasz zespół staje się jeszcze bardziej związany ze sobą i odpowiedzialny za to, co przedstawia.

Praca daje członkom satysfakcję, radość, a słuchaczom możliwość żywego odbioru. Zespół stara się, żeby muzyka trafiała nie tylko do wybranych i muzycznie przygotowanych, ale aby mogła zapierać dech, wzruszać, przekazywać to, co drzemie zarówno w muzykach, jak i w odbiorcach. Są wśród nich barokowi szaleńcy, wysublimowani klasycy, urodzeni impresjoniści i współcześni odkrywcy, ale przede wszystkim – po prostu ludzie. Łączy ich wspólna pasja, muzyka kameralna, która każdego z nich pochłonęła wcześniej, czy później, bez reszty. I z tej mieszanki wnętrz właśnie wychodzi coś niepowtarzalnego…i to bez dyrygenta.

Dotychczas orkiestra The CREW wystąpiła z Jakubem Jakowiczem prezentując Wiosnę i Zimę A. Vivaldiego w lutym 2014 roku w Klubie Kultury Saska Kępa. Również w lutym, zespół zagrał na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w Centrum Zdrowia Dziecka. The Crew można było także posłuchać w parafii rzymskokatolickiej św. Alojzego Orione w Warszawie, ww Łazienkach Królewskich, a w ramach Majówki na Skarpie w Starej Prochowni oraz na koncercie z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, gdzie towarzyszył Chórowi Centrum Myśli Jana Pawła II.

Więcej informacji o orkiestrze The CREW na stronie www.thecrewstrings.pl oraz www.facebook.pl/thecrewstrings

Skład:

Alicja Stupnicka-Kowalczyk

Marta Piórkowska

Adrianna Kuczyńska

Mikołaj Jendrysiak

Paulina Kusa

Mateusz Zaziębło

Judyta Florczak

Edyta Milasiewicz

Justyna Górska

Tomasz Karwan

Zofia Moląg

Karolina Szewczykowska

Wojciech Gumiński

Michał Kazimierski