Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 26 października w Muzeum Podkarpackim w Krośnie (Pałac Biskupi), duet  fortepianowy Doppio Espresso, w składzie Daniel Eibin i Michał Drewnowski, wykona utwory Juliusza Zarębskiego na historycznym fortepianie Pleyela.

W programie koncertu zabrzmią utwory Juliusza Zarębskiego na cztery ręce – Trzy tańce galicyjskie op. 2, Cztery mazurki op. 4, Deux Morceaux en forme de Mazurka op. 5 (I. Rêverie, II. Passion), Divertissement à la polonaise op. 12 (I. Andante, II. Allegro ma non troppo) i Polonez triumfalny op. 11. Program dopełnią utwory Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Słowo wygłosi Ewa Cisowska.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego.

Wykonanie utworów Juliusz Zarębskiego odbywa się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

 

Doppio Espresso powstał w wyniku współpracy dwóch pianistów: Michała Drewnowskiego i Daniela Eibina. Zespół zadebiutował w 2005 roku w Genewie, wykonując muzykę północno i południowoamerykańską. Na swoim koncie ma także wydaną przez DUX debiutancką płytę z muzyką m.in. Leonarda Bernsteina i Astora Piazzolli a także artystycznych spadkobierców tego ostatniego: Jose Bragato i Pablo Zieglera. Mimo, iż w kręgu zainteresowań i muzycznych fascynacji artystów pozostaje głównie nowoczesna muzyka amerykańska, sięgają także po mistrzów muzyki klasycznej wykonując ich utwory także na 4 ręce. Oprócz dzieł kameralnych Medtnera, Scriabina, Bizeta czy Ravela poszerzają swój repertuar o dzieła mniej znane, takich kompozytorów jak Mendelssohn, Zarębski, Poulenc, Gershwin, Satie czy Faure. Duet ma na swoim koncie koncerty w Szwajcarii, Francji i Niemczech, a w Polsce m. in. w Filharmonii Narodowej. W planach ma także kolejne nagrania płytowe.