Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 22. kwietnia w Pałacu w Ostromecku odbędzie się koncert, współorganizowany przez IMIT w ramach programu „Nowe interpretacje”.

Wykonawcami koncertu będą bydgoscy muzycy – Wojciech Dyngosz – baryton, z towarzyszeniem Barock Quartet (w składzie: Wojciech Kołaczyk, Dariusz Groblewski, Zbigniew Szczęch, Michał Litwa) oraz Radosław Manthey – kontrabas, Rafał Gumiela – klawesyn i Daniel Rybicki –flet.

W ich interpretacji usłyszymy „Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira” oraz suitę „Colas Breugnon” Tadeusza Bairda. W programie koncertu zabrzmi także kantata „Ich habe genug” Johanna Sebastiana Bacha.

Organizatorem koncertu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Muzyka u Źródeł.

Wykonanie utworów Tadeusza Bairda odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpreatacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów.

Serdecznie zapraszamy!

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach – Kantata “Ich habe genug”, BWV 82

Tadeusz Baird – „4 sonety miłosne do słów Williama Szekspira” – wersja na baryton, smyczki
i klawesyn, (1969 r.)

Tadeusz Baird – „Colas Breugnon” – suita w dawnym stylu na smyczki z fletem (1952 r.)

22. kwietnia godz. 16.00, Pałac w Ostromecku

Bilety w cenie 10 zł, do nabycia w Pałacu Nowym w Ostromecku oraz przed koncertem. Liczba biletów jest ograniczona. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji (kontakt: recepcja@palacostromecko.pl lub pod numerem telefonu 52 364 64 11; 519 346 588).