Wersja do druku

Udostępnij

30 września w Filharmonii Krakowskiej, Agnieszka Kawula, Błażej Kociuban i Marta Nagawiecka wykonają Trio na skrzypce, fortepian i wiolonczelę Andrzeja Panufnika.

Trio fortepianowe w składzie Agnieszka Kawula – fortepian, Błażej Kociuban – skrzypce i Marta Nagawiecka – fortepian, wykona również utwory Fryderyka Chopina i Sergieja Rachmaninowa.

Koncert odbędzie się 30 września o godz. 19.30 w ramach festiwalu Krakowska Jesień Muzyczna.

Wykonanie utworu Andrzeja Panufnika odbywa się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

Więcej informacji na stronie Filharmonii Krakowskiej i Stowarzyszenia Artystycznego „Porta Musicae”.

Serdecznie zapraszamy!


Agnieszka Kawula –
naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat. Jest absolwentkąZespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie w klasie fortepianu Laury Osyczki, następnie ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Ewy Bukojemskiej.

Jest laureatką wielu konkursów dla młodych pianistów, między innymi otrzymała wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Dla Młodych Pianistów w Narvie, Estonii oraz trzecią nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „EPTA” w Krakowie (2006), II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Per astera ad astra” w Kielcach (2005), drugą nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach dla Uczniów Klas Fortepianu w Warszawie (2004).

Umiejętności doskonaliła pod okiem takich pedagogów jak Aleksiej Orłowiecki, Krzysztof Jabłoński, Janusz Olejniczak, Daniel Stabrawa, Marek Moś, Katarzyna Popowa-Zydroń, Lee Kum Sing, Tamas Ungar, Jon Perry, Gyorgy Nador, Bruno Canino.

Koncertowała w wielu miastach Polski, między innymi na Zamkach Królewskich w Krakowie, Warszawie i Niepołomicach, w Warszawie podczas dziewiątego Międzynarodowego Festiwalu CHOPIN I JEGO EUROPA, w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Gruzji podczas festiwalu CHOPIN DAYS i w Kanadzie podczas warsztatów Morningside Music Bridże, współfinansowanych przez MKiDN. Nagrywała utwory Fryderyka Chopina dla Radia Kraków.


Błażej Kociuban
urodzony w 1990 roku w Krakowie, od 2009 roku studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie kontynuując naukę gry na skrzypcach w klasie prof. Piotra Tarcholika. Od 2010 roku jest także studentem mistrzowskiej klasy skrzypiec prof. Zakhara Brona w Zürcher Hochschule der Künste w Szwajcarii.

Laureat wielu pierwszych miejsc w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych m.in.: VII Konkursie Muzyki XX i XXI wieku w Warszawie (2007), III Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Skrzypcowej im. Ireny Dubiskiej w Łodzi (2006), XXX Konkursie Bachowskim im. St. Hajzera w Zielonej Górze (2004), V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2003), oraz innych nagród w konkursach w Tomaszowie Mazowieckim, w Calgary (Kanada), we Wrocławiu, Legnicy i Poznaniu.

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”, Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich „Porozumienie bez barier” oraz szwajcarskich fundacji „Eppur si Muove Stiftung” oraz „Lyra Stiftung”.

Pracował z wieloma znakomitymi pedagogami m. in. Grigorijem Zhislinem, Ivanem Monighettim, Pablo Marquezem, Jadwigą Kaliszewską, Marcinem Baranowskim, Wiesławem Kwaśnym, Piotrem Palecznym i Sol Gabettą.

Koncertował w Polsce, Szwajcarii, Niemczech i Kanadzie. W 2006 roku, wraz z CEI Youth Orchestra, odbył dwa tournée koncertowe po Europie. Kilkakrotnie występował także z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, m.in. NOSPR w Katowicach oraz Filharmonii Krakowskiej. Często koncertuje także w zespołach kameralnych m.in. w “Trio rodzinnym” wspólnie z rodzeństwem oraz w duecie z pianistą Pawłem Motyczyńskim.

Marta Nagawiecka urodziła się w 1988 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w klasie wiolonczeli mgr. Beaty Zalewskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Akademię Muzyczną w Krakowie ukończyła w klasie dr. Jana Kalinowskiego uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Pod okiem ad. Teresy Kamińskiej poszerzała również swoją wiedzę o wykonawstwo muzyki dawnej (wiolonczela barokowa), w klasie prof. Danuty Mroczek – Szlezer natomiast, rozwijała się w zakresie muzyki kameralnej, w trio fortepianowym i duecie. Obecnie jest słuchaczem Studiów Podyplomowych w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr. Jana Kalinowskiego.

Na drodze rozwoju muzycznego w ramach warsztatów i kursów miała przyjemność kontaktu z takimi autorytetami jak np. Grigorij Zhislin, Morten Zeuthen, Peter Buck, Tomasz Strahl, Kazimierz Michalik, Zdzisław Łapiński, Piotr Tarcholik, Glen Wilson, Adam Walaciński, Stanisław Firlej, Jeroen Reuling, Daniel Stabrawa, Altenberg Trio, Marek Moś.

Grała w składach zespołów takich jak Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (współpraca od 2009roku), Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Symfoniczna oraz Kameralna Krakowskiej Akademii Muzycznej(jako koncertmistrz sekcji wiolonczel), CORda Cracovia, czy też w mniejszych zespołach, min w szeregach Krakowskiego Zespołu Kameralnego, zespołu Krakowskiej Opery Kameralnej, Royal Chamber Orchestra. Dzięki zespołom tym miała szansę koncertować pod batutami takich dyrygentów jak I. Coretti – Kuret, G. Chmura, M. Dworzyński, Z. Graca, J. Kasprzyk, M.Klauza, S. Krawczyński, C. Metters, M. Nesterowicz, K. Penderecki, P. Przytocki, L. Shambadal, S. Skrowaczewski, S. Stadler, M. Tworek, T. Wicherek i innych.

Brała udział w wielu festiwalach i cyklach koncertów np. Gustav Mahler Festival, Dni Bachowskie, Portrety Kompozytorów, Nowohucka Wiosna Muzyczna, Wawel o Zmierzchu, Cracovia Sacra, Muzyka Zaklęta w Drewnie, Festiwal Muzyki Odnalezionej, grając na wielu salach Europy, min. w Finlandii, Słowenii, Rosji, Niemczech, Holandii, Francji, czy też w Wiedeńskiej Musikverein.