Wersja do druku

Udostępnij

11 listopada w Bydgoszczy (Hala Pomp – Muzeum Wodociągów), Barock Quartet wystąpi w koncercie monograficznym w 100-lecie urodzin Andrzeja Panufnika.

Koncert odbywa się w ramach IV Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”.

Barock Quartet (Wojciech Kołaczyk – skrzypce, Dariusz Groblewski – skrzypce, Zbigniew Szczęch – altówka i Michał Litwa – wiolonczela) z towarzyszeniem Mateusza Bocheńskiego (altówka) i Joanny Laskowskiej (wiolonczela) wykonają Kwartet smyczkowy Nr 2 Messages, Sekstet smyczkowy Train of Thoughts i Song to the Virgin Mary na sekstet smyczkowy Andrzeja Panufnika.

Organizatorem koncertu i Festiwalu jest Fundacja Muzyka u Źródeł.

Koncert odbywa się i jest współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe Interpretacje”.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o koncercie: http://muzykauzrodel.art.pl/

Barock Quartet

Skład zespołu:

Wojciech Kołaczyk – skrzypce

Dariusz Groblewski – skrzypce

Zbigniew Szczęch – altówka

Michał Litwa – wiolonczela

Muzycy Barock Quartet koncertują wspólnie od kilkunastu lat. Na co dzień związani są z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Jak dotąd muzycy występowali w Polsce i Europie w wielu prestiżowych salach koncertowych, m.in. w Muzeum Ermitaż w St. Petersburgu, w Filharmoniach Narodowych w Wilnie oraz w Warszawie, w Teatrze Strindberga w Sztokholmie, w Helsinkach, w Lyon, a także w Hamburgu, Moskwie, Edynburgu, Londynie, Barcelonie oraz innych miastach europejskich.

Wielokrotnie brali udział w koncertach organizowanych przez instytuty kultury polskiej, konsulaty i ambasady RP. Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. Koncertowali z doskonałymi muzykami – z Kevinem Kennerem (USA), Iriną Zaharenkovą (Estonia), Janem Staniendą, Marianem Lapsansky (Słowacja), Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Filipem Wojciechowskim i Pawłem Kowalskim. Występowali z takimi zespołami jak Kroke, Kryptos Quartet (Belgia), Ciurlionis Quartet (Litwa).

Ponadto muzycy są gospodarzami i współorganizatorami Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”, który od 2009 roku odbywa się w Bydgoszczy.

W 2006 roku zostali uhonorowani nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „za wzbogacanie dziedzictwa kulturalnego województwa”.