Wersja do druku

Udostępnij

Uprzejmie informujemy o wydaniu unikatowych albumów fonograficznych zawierających nagrania archiwalne Polskiego Radia: F. Couperin  – „Pieces de Clavecin” oraz „Muzyka źródeł”, które są efektem współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Polskim Radiem S.A.

F. Couperin Pieces de Clavecin w wykonaniu W. Kłosiewicza – 13-płytowy album. Jest to pierwsze w Polsce kompletne wydanie czterech ksiąg utworów klawesynowych Françoisa Couperina w znakomitym wykonaniu Władysława Kłosiewicza.

Album został wydany m.in. dla uczczenia przypadającej w 2013 roku 280. rocznicy śmierci najwybitniejszego kompozytora francuskiego baroku i 300. rocznicy wydania jego pierwszej księgi dzieł klawesynowych.

Nagrania zostały dokonane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w latach 1993-96. Jest to unikatowe, nie tylko na polskim rynku fonograficznym wydanie kompletu dzieł F. Couperina.

27 albumów serii „Muzyka Źródeł” – to unikalny zbiór 27 albumów CD zawierający muzykę ludową z terenów Polski, jak również nagrania tradycyjnej muzyki Polaków osiadłych poza granicami kraju oraz nagrania muzyki mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.

Nagrania powstawały na przestrzeni wielu lat i stanowią skarbnicę tradycji muzycznej wszystkich regionów – od Podhala poprzez Mazowsze do Kaszub. Dodatkowym atutem wydawnictwa są merytoryczne opisy zwarte w załączonych do płyt książeczkach i bogata ikonografia.

Wydawnictwo zawiera różne gatunki muzyki – pieśni obrzędowe, towarzyszące najważniejszym momentom życia ludzkiego, a także muzykę instrumentalną, w wykonaniach legendarnych, często już nieżyjących muzyków ludowych.

Więcej informacji

 

Źródło: Polskie Radio