Wersja do druku

Udostępnij

Pod adresem www.panufnik.polmic.pl uruchomiona zostanie uroczyście 16 maja nowa strona internetowa, poświęcona życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora w stulecie Jego urodzin. Strona powstała we współpracy Polskiego Centrum Informacji Muzycznej (ZKP) oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

Jest to kolejna strona w serii stron POLMIC, po portalach poświęconych Kazimierzowi Serockiemu oraz Tadeuszowi Bairdowi. Trwają prace nad stroną poświęconą Tomaszowi Sikorskiemu. Strony te zostały zaprojektowane w podobny sposób, aby w pełni przedstawić biografię i dokonania twórców. Szczególnie atrakcyjną częścią serwisów jest możliwość symultanicznego śledzenia partytury i nagrania – w przypadku Panufnika jest to Sinfonia Sacra.

Redaktorem strony jest Beata Boleslawska-Lewandowska, a realizatorem portalu – firma Noyamundi. Stworzenie strony było możliwe dzięki współpracy wielu osób i instytucji, m. in. Camilli Panufnik, wydawnictwa Boosey&Hawkes, Polskiego Radia oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Warszawskich Spotkań Muzycznych w siedzibie PWM ul. Fredry 8 w piątek, 16 maja o godz. 16.30.