Wersja do druku

Udostępnij

Startuje nowy projekt: Niezbędnik mentalny młodego tancerza

„Nabyłem wiadomości, jak mogę lepiej się skoncentrować i pracować sam ze sobą”, „Poznałam metody skupienia i mogę je wykorzystywać na co dzień”, „Dziękuję za bardzo pożyteczne informacje!” – to tylko kilka opinii uczestników pilotażu Niezbędnika mentalnego młodego tancerza, który odbył się z udziałem uczniów i uczennic VIII Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Projekt powstał z inicjatywy Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy przy wsparciu Centrum Edukacji Artystycznej. Składa się na niego cykl spotkań uczniów szkół baletowych z psychologiem sportu, dzięki którym otrzymują oni praktyczne narzędzia przydatne do stosowania w życiu zawodowym i prywatnym. Niezbędnik mentalny młodego tancerza powstał w duchu nastawienia na rozwój, w którym błędy i porażki są naturalnym i koniecznym elementem w procesie doskonalenia swoich umiejętności.  

Celem projektu jest wspieranie i utrzymywanie motywacji młodych tancerzy do ciągłej pracy nad sobą oraz poszerzanie ich wiedzy na temat wpływu treningu mentalnego na osiągnięcie sukcesu.

Uczestnicy biorą udział spotkaniach w ramach trzech bloków tematycznych, które poruszają kluczowe zagadnienia mentalne w pracy tancerza: koncentracja, pewność siebie i opanowanie.

Spotkania odbywają się w formie webinarów i zostaną na nie zaproszeni uczniowie starszych klas wszystkich ogólnokształcących szkół baletowych. Po każdym  webinarze otrzymają materiały z ćwiczeniami, m.in. w postaci nagrań, które pomogą im w dalszym samodzielnym rozwijaniu wskazanych na spotkaniu umiejętności.

Spotkanie będą odbywać się wiosną, a o jego postępach będzie można przeczytać na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoba do kontaktu

Monika Kaszewska (reorientacja@imit.org.pl)