Wersja do druku

Udostępnij

„Movement Research at Judson Church”*, we współpracy z GPS/Global Practice Sharing Program, Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca, ogłasza wyniki naboru wniosków na dwutygodniową wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku (od 28 listopada do 13 grudnia 2020).

W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze wpłynęło 15 aplikacji.

Komisja opiniująca  w składzie:

Marýa Wethers – Movement Research (przewodnicząca)

Joanna Leśnierowska – Art Stations Fundation

Julia Hoczyk – Instytut Muzyki i Tańca

zarekomendowała wszystkie wnioski do oceny merytorycznej. Rekomendowane wnioski podlegały opiniowaniu, biorąc pod uwagę kryteria zamieszczone w regulaminie projektu na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Na ich podstawie komisja zdecydowała o przyznaniu wizyty studyjnej:

1.         Karolinie Kraczkowskiej

2.         Zofii Tomczyk

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim aplikującym za zgłoszenia do projektu.

Uwaga! Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy zastrzegają możliwość przełożenia wizyty studyjnej wyłonionych w konkursie osób na 2021 rok (termin wizyty także podczas Movement Research Festival Fall). Decyzja zostanie podjęta na początku września 2020 i będzie warunkowana rozwojem pandemii. W razie odwołania wizyty studyjnej w 2020 roku i jej przesunięcia na kolejny rok nabór w 2021 nie zostanie uruchomiony.

O programie:

„Movement Research at Judson Church”*, we współpracy z GPS/Global Practice Sharing Program, Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca organizują dwutygodniową wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku (od 28 listopada do 13 grudnia 2020) w ramach GPS Program. Nabór przeznaczony jest dla polskich artystów i artystek związanych z tańcem współczesnym.

Wizyta studyjna polega na 2-tygodniowym pobycie w Nowym Jorku. W tym czasie artyści będą mieli możliwość prezentacji fragmentów swojej pracy i praktyki w legendarnym Judson Church oraz obejrzenia spektakli w ramach „Movement Research Festival Fall 2020” i uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty.

Obowiązkowe spotkanie orientacyjne z wybranym w konkursie artystami z Movement Research odbędzie się online (Skype) 10 listopada 2020 o 16.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Wizyta studyjna planowana jest w terminie 28 listopada–13 grudnia 2020. W jej ramach odbędzie się 15-minutowy pokaz pracy/praktyki artystów w legendarnym Judson Memorial Church (7 grudnia 2020), a także cykl GPS Chats, w którym będą mieli okazję zaprezentować własną praktykę twórczą, choreografię i opowiedzieć o kontekście kulturowym swojej pracy. Szczegółowe daty zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizatorzy pokrywają koszt wydatków podróżnych, takich jak bilety lotnicze, zakwaterowanie, diety, transport lokalny, udział w warsztatach w Movement Research oraz podczas Movement Research Festival Fall 2020.

Program Festiwalu zostanie ogłoszony w późniejszym terminie na stronie https://movementresearch.org/events/series/festival.

Movement Research jest wiodącym laboratorium badań nad tańcem i formami choreograficznymi. Uznając szczególną rolę artystów, procesu twórczego oraz ich społecznej funkcji, Movement Research wspomaga tworzenie i realizację darmowych i niskobudżetowych programów prowokujących do dyskusji i eksperymentów. Działania Movement Research odzwierciedlają kulturową, polityczną i ekonomiczną różnorodność laboratoryjnej wspólnoty, którą współtworzą artyści i artystki oraz publiczność. Informacje o programie na stronie laboratorium Movement Research.

* Movement Research at the Judson Church funkcjonuje tu JEDYNIE jako nazwa cyklu prezentacji spektakli.

Filmy z pokazów pracy i praktyki 2019:

Film z pokazu pracy Magdaleny Jędry

Film z pokazu pracy Aleksandry Bożek-Muszyńskiej

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Movement Research 2020

Formularz aplikacji

Kontakt:

Magdalena Juźwik (magdalena.juzwik@imit.org.pl)