Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 7 czerwca 2014 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach w ramach programu Myśl w ruchu Instytutu Muzyki i Tańca odbędzie się prapremiera spektaklu Dwa światy na finał projektu Ciało to narzędzie wyrażania w ruchu – ruch to ekspresja wyrażania siebie. Celem projektu jest przybliżenie publiczności dwóch stylów tanecznych: ludowego i współczesnego, a także ich przenikanie się ze sobą. Przedstawienie Dwa światy to historia dwojga ludzi pochodzących ze światy kultury wiejskiej i aglomeracji miejskiej, którzy próbują nawiązać ze sobą wspólne relacje. W spektaklu wystąpią tancerze ZPiT „Sokołowianie” i Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”, a także uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Premiera zaplanowana jest na 12 czerwca 2014 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim o godz. 13.00.

 

Projekt finansowany ze środków Instytutu Muzyki i tańca

Partnerzy projektu: Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Współpraca przy projekcie: Joanna Woszczyńska, Bartek Woszczyński, Maria Wnęk, Monika Hildebrand

Koordynator projektu: Iwona Kopiwoda

 

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

 

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.Kolejne pokazy odbędą się w Dąbrówce (gmina Dopiewo), Stoszowicach, Gdańsku i Zduńskiej Woli.