Wersja do druku

Udostępnij

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Muzyka Odnaleziona ukazała się płyta „Czas wesela. Kapela Niwińskich”, będąca efektem realizacji programu IMiT „Muzyka tradycyjna – debiut fonograficzny”. Koncert promocyjny odbędzie się 10 listopada o godz. 20 w PROMie Kultury Saska Kępa w Warszawie.

Podczas koncertu wystąpi Kapela Niwińskich w składzie:
Mateusz Niwiński – skrzypce I
Angela Zajtsewa – skrzypce II
Magdalena Sobczak – cymbały
Agnieszka Niwińska – baraban, tara
Mariza Nawrocka – śpiew
Piotr Domagalski – basetla

Gościnnie wystąpi również Kapela Brodów w składzie:
Witek Broda – skrzypce
Tolek Broda – basetla
Kasia De Latour – ksylofon
Jacek Mielcarek- instrumenty dęte
Kuba Mielcarek – kontrabas
Mirek Ładoś – dżaz

Więcej szczegółów

„Muzyka Tradycyjna – debiut fonograficzny” to nowy program Instytutu Muzyki i Tańca, który polega na zrealizowaniu nagrania płytowego wykonawców muzyki tradycyjnej w formie płyty CD, z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym.

Skierowany jest do muzyków (solistów i zespołów) oraz wydawców i producentów nagrań fonograficznych w Polsce. Szczególnie istotne jest aby nagrany materiał muzyczny odzwierciedlał kompetencje artystów w zakresie znajomości źródeł muzyki tradycyjnej i jej wykonawstwa oraz aby nagranie płyty było pierwszym profesjonalnym muzycznym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu i przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu (jeśli nie ma lidera).

W programie mogą brać udział zarówno przedstawiciele najstarszego pokolenia artystów wykonujących muzykę tradycyjną lub nią inspirowaną jak i młodzi wykonawcy, którzy dotąd nie debiutowali na rynku fonograficznym. Nagranie powinno prezentować muzykę polską lub grup mniejszościowych zamieszkujących w Polsce historycznie lub współcześnie. W ramach I edycji programu wydane zostaną 3 płyty CD.