Wersja do druku

Udostępnij

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór w programie Muzyczny ślad. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca. Program dotyczy zadań realizowanych wyłącznie w roku 2019.

Strategicznym celem programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych, niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, publikacji nutowych oraz naukowych i popularno-naukowych dotyczących muzyki i tańca, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z muzyką i tańcem.

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Moniuszki w programie wyodrębniono oddzielną pulę środków na publikacje poświęcone Stanisławowi Moniuszce.

Regulamin programu dostępny jest także na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce Programy Ministra 2019 Muzyczny ślad oraz na stronie www.imit.org.pl

Wnioski do programu Muzyczny Ślad mogą składać samorządowe instytucje kultury (z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostki samorządu terytorialnego), organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, uczelnie i szkoły artystyczne.

Wnioski można składać w terminie do 30 listopada 2018 r. wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta EBOI (www.esp.mkidn.gov.pl).

Uwaga! Przed złożeniem wniosku należy szczegółowo zapoznać się z regulaminem programu. W szczególności proszę zapoznać się z załącznikiem nr 2 do regulaminu pn. Pomoc publiczna.

Budżet programu wraz z odwołaniami wynosi:

– wydawnictwa związane z Rokiem Moniuszki: 2 300 000 zł.

– pozostałe wydawnictwa: 1 150 000 zł.

 

W przypadku dodatkowych pytań informacje telefoniczne są udzielane od poniedziałku do czwartku  w godz. 11:00 – 15:00 przez:

Beata Mazurek – tel.: 22 829 20 09, e-mail: beata(dot)mazurek@imit(dot)org(dot)pl

 

LISTA WYNIKÓW

DOKUMENTY DO POBRANIA:

OŚWIADCZENIE WYKONAWCÓW/WSPÓŁAUTORÓW/PODMIOTÓW UPRAWNIONYCH AUTORSKO

REGULAMIN

WYTYCZNE DO PROGRAMÓW MKiDN 2019

INSTRUKCJA „KROK PO KROKU”