„Muzyczne białe plamy”– nabór wniosków do 18 października

Wersja do druku

Udostępnij

18 października 2017 r. upływa termin naboru wniosków do VII edycji programu IMiT „Muzyczne białe plamy”, skierowanego do polskich i zagranicznych badaczy planujących prowadzenie badań naukowych w zaniedbanych i mało znanych obszarach polskiej muzyki oraz tańca.

Badania w ramach programu mogą dotyczyć polskiej muzyki i tańca w szerokim ujęciu chronologiczno-gatunkowym i obejmować m.in. twórczość kompozytorską, działalność artystyczną, aktywność muzykologiczną, recepcję muzyki oraz zagadnienia związane z historią, teorią, estetyką tańca polskiego, w szczególności tańca scenicznego.

Program skierowany jest do osób z wyższym wykształceniem, które mogą wykazać się dokonaniami w pracy badawczej. Temat badań zgłasza bezpośrednio badacz lub grupa badaczy (do 3 osób), a efekty przeprowadzonych badań prace naukowe, katalogi twórczości, bazy danych, opracowania źródłowe, rekonstrukcje utworów itd. zostaną sfinansowane i opublikowane przez IMiT.

W edycji 2017/18 wyodrębniono priorytet dla prac badawczych dotyczących dokumentacji polskiego życia muzycznego w okresie rozbiorów Polski. Na badania w tym zakresie zarezerwowano 25% puli budżetu programu.

Realizacja VII edycji programu trwa od 2 listopada 2017 r. do 31 lipca 2018 r. Termin nadsyłania zgłoszeń do programu upływa w dniu 18 października, zaś termin wyboru projektów 31 października 2017 r.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem programu dostępne są w zakładce Programy.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close