Wersja do druku

Udostępnij

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury, Miastem Stołecznym Warszawa oraz festiwalem Warsaw Music Week mają przyjemność zaprosić na konferencję poświęconą eksportowi muzyki pn.: „Music Export Conference”.

Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 października, w nowo otwartym Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Jak skutecznie promować muzykę na rynkach zagranicznych? Którzy polscy artyści odnieśli sukces za granicą, a którzy wciąż mają na to szanse? Jakie bariery stanęły na drodze polskim artystom, którym nie udało się zdobyć uznania na międzynarodowych rynkach, mimo sukcesu krajowego? Jak to robią nasi sąsiedzi – Niemcy i kraje bałtyckie? Na czym polega fenomen szwedzkiego rynku muzycznego? Jakie są narzędzia skutecznej promocji muzyki w intrenecie? Skąd czerpać środki na eksport muzyki? Jak chronione są prawa twórców za granicą? Na czym polega rola festiwali showcasowych w promocji artystów? Jak sukcesy międzynarodowe polskich twórców muzyki klasycznej czy jazzowej przekuć na sukcesy w tzw. mainstreamie? Na te i inne pytania będziemy starali się wraz zaproszonymi ekspertami i artystami znaleźć odpowiedź podczas debat i prezentacji podczas zaplanowanych na pierwsze dwa dni konferencji.

Trzeci dzień konferencji skierowany jest dla osób stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, dla których przygotowano warsztaty z dystrybucji cyfrowej oraz debiutu na rynku muzycznym.

Dodatkowo trzeciego dnia przewidziano spotkania networkingowe dla profesjonalistów z polskiej i niemieckiej branży muzycznej. Spotkania w formule Speed-Meeting Session odbywają się jako część Warsaw Music Week Pro, programu towarzyszącego festiwalowi Warsaw Music Week, mającego na celu profesjonalizację polskiej branży muzycznej i pomoc w zaistnieniu polskich twórców na rynkach zagranicznych.

Pierwsze 80 osób, które dokona rejestracji na konferencję, otrzymają bezpłatną wejściówkę, uprawniającą do udziału we wszystkich koncertach festiwalu Warsaw Music Week 2016.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak konieczna jest uprzednia rejestracja poprzez formularz.

W przypadku zbyt dużej liczby chętnych pierwszeństwo udziału w konferencji przysługuje profesjonalistom branży muzycznej (artystom, menadżerom, dystrybutorom, wydawcom, promotorom zainteresowanych eksportem polskiej muzyki).

Więcej szczegółów