Już za tydzień, 2 maja o g. 20:00 w Filharmonii Narodowej, odbędzie się finał konkursu Młody Muzyk Roku 2022. Podczas uroczystej gali zostanie wyłoniony najlepszy młody muzyk grający na instrumencie klasycznym.

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy odbędzie się na scenie Filharmonii Narodowej, a po drugie – na żywo i już bez obostrzeń pandemicznych. Młodym artystom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego. Bilety do nabycia na stronie Filharmonii:  https://filharmonia.pl/repertuar/final-konkursu-mlody-muzyk-roku-2022

Na uroczystym koncercie finałowym konkursu Młody Muzyk Roku 2022 zaprezentują się:

  1. Milena Pioruńska, skrzypce (Poznańska OSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu)
  2. Małgorzata Cieszko, obój (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej)
  3. Józef Wajdzik, akordeon (Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu)
  4. Paweł Libront, klarnet (Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy)
  5. Krzysztof Wierciński, fortepian (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie)

Zwycięzca konkursu Młody Muzyk Roku będzie reprezentować Polskę na jubileuszowym 20. Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Montpellier we Francji w lipcu 2022 roku.

Współorganizatorami tegorocznej edycji konkursu Młody Muzyk Roku jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca oraz TVP Kultura. Koncert na żywo będzie transmitować TVP Kultura, a retransmitować TVP 1.

Kontakt dla mediów:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Agata Szymczak: agata.szymczak@nimit.pl, +48 785 310 000

Agnieszka Wyszomirska agnieszka.wyszomirska@nimit.pl  + 48 887 240 011

powiązane

Publikacje