Wersja do druku

Udostępnij

Konkurs “Młody Muzyk Roku” przeznaczony jest dla szczególnie uzdolnionych młodych muzyków, specjalizujących się w muzyce klasycznej. Celem konkursu jest prezentacja muzycznych talentów przed możliwie jak najszerszą publicznością.

W 2014 roku konkurs jest współorganizowany przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt jest spektakularną akcją medialną promującą młode talenty, uczniów średnich szkół muzycznych.

Przed transmitowanymi w TVP Kultura występami, muzycy pod okiem specjalistów przechodzą kurs prezentacji scenicznej, zachowania się przed kamerą, udzielania wywiadów.

W finale najlepsi młodzi instrumentaliści występują z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, a jurorzy na bieżąco odnoszą się do każdej prezentacji. Ostatnim głosem jurorskim jest głos telewidzów, którzy wybierają swojego faworyta za pośrednictwem systemu audiotele. Zwycięzca reprezentuje Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

Finał Konkursu Młody Muzyk Roku odbędzie się 19 marca 2014 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie i będzie transmitowany w TVP Kultura.

Młody Muzyk Roku to dowód na to, że w dobie mediów elektronicznych można z powodzeniem promować młodych instrumentalistów, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki klasycznej.

Konferencja prasowa z udziałem finalistów i jurorów konkursu odbędzie się 6 marca o godz. 14.00 w siedzibie TVP (ul. Woronicza 17, studio nr 5, wejście przez blok F). Akredytacje: pr@tvp.pl

Więcej szczegółów