Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna edycja Konkursu Seiferta odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczestników z 11 krajów. Ich zmagania będzie można śledzić 8–10 lipca na kanale YouTube i stronie Seifert Competition na Facebooku.

Jury w składzie Miroslav Vitouš, Ernst Reijseger i Michał Urbaniak nie miało w tym roku łatwego zadania. Do 4. Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta zgłosiło się bowiem ponad 40 znakomitych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów z czterech stron świata. Ostatecznie w gronie zakwalifikowanych do półfinałowych przesłuchań znaleźli się następujący młodzi artyści: Johannes Dickbauer (Austria), Gabriel Vieira (Brazylia), Clement Janinet (Francja), Youenn Rohaut (Francja), Tadas Dešukas (Litwa), Kristjan Rudanovski (Estonia), Kristijan Krajncan (Słowenia), Dawid Czernik (Polska), John Pearce (Wielka Brytania), Dominic Ingham (Wielka Brytania), Omer Ashano (Izrael), Gabe Terracciano (USA), Greg Byers (USA), João Silva (Portugalia). 

Konkursowe przesłuchania odbędą się będą on-line 8–10 lipca 2020 r. Młodzi wirtuozi instrumentów smyczkowych będą walczyć o nagrody o łącznej puli 17 000 euro. Dodatkowo organizator przewidział nagrodę międzynarodowych dziennikarzy, którzy również będą śledzić i komentować zmagania w Konkursie Seiferta. Swojego faworyta będzie mogła wybrać także publiczność internetowa, głosując na najlepszego uczestnika konkursu za pośrednictwem strony seifertcompetition.com w trakcie każdego z trzech dni przesłuchań. 

W zaaranżowanym zaś w przestrzeni wirtualnej studiu konkursowym będzie można się spotkać z uczestnikami konkursu, jurorami, ważnymi postaciami świata muzyki, które miały okazję poznać Zbigniewa Seiferta lub z nim współpracować, a także laureatami poprzednich edycji konkursu. Będą również wspomnienia najciekawszych koncertów i występów konkursowych z ostatnich lat. A wszystko to bezpłatnie, na żywo, w transmisji internetowej na kanale YouTube i profilu Facebook Seifert Competition.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły:

www.seifertcompetition.com

www.facebook.com/SeifertCompetition

www.instagram.com/seifertcontest

www.youtube.com/seifertcompetition

https://twitter.com/seifertcontest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, oraz ze środków Miasta Kraków.