Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 24 września 2011 roku w godzinach od 10 do 17.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów Potockich Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 32 odbędzie się Konferencja , której tematem przewodnim będzie„ Muzyka i Polityka”

W Konferencji udział wezmą politycy związani obecnie lub w przeszłości z muzyką, muzycy zaangażowani w działania polityczne, a także ludzie realizujący politykę w sferze kultury.

Przybycie na Konferencję zapowiedział goszczący w Polsce Prezydent Republiki Chorwacji Ivo Josipowicz, kompozytor, były prezes Związku Kompozytorów Chorwackich i dyrektor prestiżowego festiwalu muzyki współczesnej „Biennale Zagreb”, Hugo De Greef – doradca flandryjskiego ministra kultury i Hakko Pekka – attache kulturalny ambasady Finlandii w Waszyngtonie. Na konferencji pojawić ma się również Komisarz Komisji Europejskiej do spraw kultury Androulli Vassiliou .

Wśród kompozytorów pojawią się m.in. znany reprezentant muzyki zaangażowanej politycznie i społecznie Frederic Rzewski oraz reprezentujący młodsze pokolenie takich David T. Little.

Konferencja dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close