Wersja do druku

Udostępnij

Z  przyjemnością informujemy, Magdalena PtasznikJanusz Orlik odbędą tej jesieni pobyt rezydencyjny w Filadelfii i Nowym Jorku w ramach programu zainicjowanego w 2012 roku przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku i Dance/UP – filadelfijski oddział stowarzyszenia Dance USA, zrzeszającego osoby i instytucje działające w obszarze tańca w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu w Filadelfii Ptasznik i Orlik będą gośćmi Dance USA-Dance/UP oraz jej partnerów – festiwalu FringeArts i Mascher Space Cooperative. Następnie artyści odwiedzą Nowy Jork, gdzie będą gośćmi Chez Bushwick – wielodyscyplinarnej organizacji twórczej prowadzonej przez artystów.

 

W Filadelfii dwójka polskich choreografów weźmie udział w nieformalnym spotkaniu zapoznawczym z miejscową społecznością taneczną, które odbędzie się w siedzibie Dance/UP (16 września, godz. 16.30) oraz w przeglądzie artystycznym w siedzibie Mascher Space Coop (17 września, g. 19.00), podczas którego zarówno goście, jak i miejscowi artyści przedstawią projekty, nad którymi aktualnie pracują, ilustrując swoje prezentacje zdjęciami i materiałami wideo.

 

Po trzech tygodniach spędzonych w Filadelfii, Ptasznik i Orlik przeniosą się do Nowego Jorku, gdzie przez tydzień będą pracować w brooklyńskim Chez Bushwick Studio, a także uczestniczyć w zajęciach z miejscowymi artystami, raz w roli ucznia, raz nauczyciela.

 

Projekt realizowany dzięki wsparciu Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk (Poznań), centrum Stary Browar (Poznań), Instytutu Muzyki I Tańca (Warszawa), Dance/USA Philadelphia (USA), Fundacji Mertz Gilmore oraz Wydziału Kultury Miasta Nowy Jork.

 

Tekst jest tłumaczeniem informacji prasowej od Instytutu Polskiego w Nowym Jorku.

 

Wydarzenia otwarte

 

Filadelfia:
Spotkanie zapoznawcze
16 września (poniedziałek), godz. 16.30
Dance/UP 
1427 Spruce St., #1F

 

Przegląd artystyczny
17 września (wtorek), godz. 19.00

Mascher Space Coop 
155 Cecil Moore Ave, #2b

 

Nowy Jork:

Otwarta debata z choreografami w studio
4 października (piątek), godz. 15.00

 

Bezpłatne zajęcia dla miejscowych artystów tańca 
5 października (sobota)
12.00-14.00
Janusz Orlik 
15.00-17.00
Magdalena Ptasznik