Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego stowarzyszenie Jeunesses Musicales buduje wyjątkowy zespół skierowany do uczniów szkół muzycznych II stopnia – Lutosławski Youth Orchestra.

LYO to wielka artystyczna przygoda, której celem jest zapewnienie ambitnym młodym muzykom pochodzącym z niewielkich miejscowości prestiżowego doświadczenia koncertowego połączonego z szerokim pakietem edukacyjnym.

W ramach projektu muzycy rozwiną nie tylko zdolności wykonawcze, ale także współpracę w grupie, zaufanie, wyobraźnię, kreatywność, pasję oraz przyjemność płynącą z gry. Zarówno nad swoimi zdolnościami artystycznymi, jak i umiejętnościami społecznymi będą pracować pod okiem wybitnych specjalistów stowarzyszenia Jeunesses Musicales i międzynarodowego zespołu trenerów instytucji takich jak Philharmonia Orchestra (UK) czy Guildhall School of Music and Dance (UK).

Młodzi muzycy z całej Polski spędzą wspólnie ponad dwa tygodnie podczas letniej akademii umiejętności i ogólnopolskiej trasy koncertowej z wielkim finałem w Warszawie.

Szczegółowe informacje dot. projektu oraz zasad rekrutacji znajdują się na stronie: Lutosławski Youth Orchestra.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 – Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.