Wersja do druku

Udostępnij

To dwa bezprecedensowe wydarzenia muzyczne Nocy Kultury w Lublinie, w których nastąpi fuzja wyrafinowanej, fascynującej muzyki Witolda Lutosławskiego z wysoko energetycznymi eksperymentami młodych artystów z Marcinem Maseckim na czele. Wystąpią znakomici kameraliści, młodzi poszukujący muzycy i twórcy muzyki alternatywnej, młodzież muzyczna orkiestry dętej z Krasnegostawu i artyści spod znaku  Fluidacji. Wykonawcy podejmą twórczy dialog z Lutosławskim, inspirując się jego utworami i ideami kompozytorskimi. Przedstawią jego muzykę młodym słuchaczom w nowych, zaskakujących kontekstach.

V/TOLD RADICAL DANCE EXPERIENCE  8 czerwca odbędzie się w klubie studenckim Dom Kultury podczas nocnej imprezy tanecznej.

V/TOLD CONCERT ENSEMBLE 9 CZERWCA o godzinie 17.00 będzie transmitowany w internecie z Inkubatora medialno-artystycznego UMCS Chatka Żaka.

8 czerwca, godz. 21:00 – „V/TOLD Radical Dance Experience”

Impreza w Klubie Dom Kultury połączona z live act’em.

  • 21:00 – 0:00 DJ Papa  Zura
  • 0:00 – 2:30 Live act w wykonaniu muzyków: Marcin Masecki – klawisze; Jerzy Rogiewicz – perkusja;  Marcin Lenarczyk (DJ Lenar)
  • 2:30 – DJ Envee

Wstęp wolny

9 czerwca, godz. 17:00 –  „V/TOLD Concert Ensemble”

Inkubator medialno-artystyczny UMCS Chatka Żaka

Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16

 

Wystąpią:

Marcin Masecki – klawisze,

Jerzy Rogiewicz – perkusja,

Marcin Lenarczyk – DJ Lenar,

Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela,

Michał Górczyński– klarnet, saksofon

oraz Sekcja Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie w składzie :

4 trąbki, puzon, saksofon barytonowy, saksofon tenorowy, 2 saksofony altowe, flet

Wstęp wolny

Projekt LUTOFUZJE organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego przy współpracy programowej i realizacyjnej Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, finansowany w całości przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LUTOFUZJE znajdują się w oficjalnym programie lubelskiej NOCY KULTURY. Łącząc siły środowisk artystycznych Lublina i Warszawy przyczyniają się do promocji nie tylko festiwalu, ale i całej kultury miasta poza jego granicami.

Projekt jest częścią oficjalnych obchodów Roku Witolda Lutosławskiego w związku z setną rocznicą urodzin kompozytora.

Specjalnie dla tych, którzy nie będą mogli doświadczyć muzycznych akcji w Lublinie przygotowaliśmy transmisję on-line z niedzielnego wydarzenia, dzięki której będzie można uczestniczyć w koncercie w czasie rzeczywistym. Startujemy o godzinie 17:00

„V/TOLD Concert Ensemble”, 9 czerwca, godz. 17:00

http://www.lutoslawski.org.pl/

http://www.muzykajest.pl/

 

 

 

www.facebook.com/lutofuzje