Wersja do druku

Udostępnij

W Lublinie dobiega końca realizacja drugiej edycji projektu „Myśl w ruchu” –  edukacyjnego programu autorskiego Anny Żak, prowadzonego pilotażowo w ramach Programu Rozwoju Edukacji na Rzecz Tańca przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca/Centrum Kultury w Lublinie.  Projekt był prowadzony od września w kolejnych trzech lubelskich szkołach podstawowych.Uczniowie trzech klas pierwszych wraz z przedmiotami nauczania zintegrowanego poznawali taniec, zapoznając się z technikami przede wszystkim tańca współczesnego i teatru tańca, rozwijającymi wyobraźnię i osobowość, wpływającymi na naturalny rozwój dziecka, wspomagającymi rozwój twórczego pojmowania tańca i świata. Zajęcia z głównego nurtu projektu wg autorskich propozycji poprowadzili nauczyciele tańca: Barbara Czajkowska, Ewelina Drzał, Joanna Szot. Dzięki zaproszonym gościom Pierwszaki miały także zajęcia z baletu, tańca narodowego i regionalnego, hip-hopu, capoeiry.

Dopełnieniem programu było wspólne oglądanie przedstawień tanecznych, spotkania z aktorami.

 

To intensywne, aktywne spotkanie z tańcem zostanie zakończone prezentacją choreograficzną wszystkich trzech grup biorących udział w projekcie. Już w najbliższy czwartek, 20 grudnia mali uczestnicy projektu wystąpią w pokazie etiud tanecznych zgromadzonych pod hasłem Cztery pory roku.Prezentacja odbędzie się na scenie Warsztatów Kultury w Lublinie o godzinie 14.30.

 

Wykonawcami będą  Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 17 w Lublinie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im.Zwycięstwa Grunwaldzkiego) (choreografia pod kierunkiem Joanny Szot)Uczniowie klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie im. Jarosława Dąbrowskiego (choreografia pod kierunkiem Barbary Czajkowskiej) Uczniowie klasy I c Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich (choreografia pod kierunkiem Eweliny Drzał).