Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 14-16 listopada 2017 Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Adama Mickiewicza, East European Performing Arts Platform oraz Lubelski Teatr Tańca zapraszają do udziału w coachingu dla profesjonalnych tancerzy, który poprowadzi Colleen Thomas-Young.

 

Harmonogram:

14-16 listopada 2017 roku (wtorek-czwartek) w godz. 10.00-16.00.

 

Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

 

Warunki uczestnictwa

Do projektu może zostać zakwalifikowany tancerz/rka z doświadczeniem w improwizacji kontaktowej. Zgodnie z intencją artystki: We need curious movers – Intermediate to advanced dancers with experience in contact improvisation. Talent in other art forms are a plus.

Warsztaty odbędą się w ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie i połączone będą z naborem do nowego, polsko-amerykańskiego projektu artystki. Jego polska premiera zaplanowana jest na listopad 2018 w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, a premiera światowa – wiosną 2019 w Nowym Jorku. Warunkiem uczestnictwa w audycji do projektu jest udział w trzech dniach warsztatów w listopadzie 2017.

Do projektu zostanie wybranych dziesięć osób. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w Centrum Kultury w Lublinie, a także bilety na spektakle XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbywające się w dniach 14-16 listopada. Organizatorzy nie zapewniają kosztów przejazdu, wyżywienia i honorariów za udział w warsztatach.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia w j. angielskim, zawierające krótkie CV i list motywacyjny należy przesyłać do 12 października 2017 na adres: eepap@iam.pl. Prosimy o wpisanie w tytuł maila „Zgłoszenie na warsztaty Colleen Thomas-Young”

Informacja o wynikach zostanie przekazana do dnia 19 października 2017.

 

Informacja o artystce:

Colleen Thomas-Young – nowojorska choreografka, której prace prezentowane były na wielu międzynarodowych scenach, m.in. w Hong Kongu, Estonii, Wenezueli, Peru, Brazylii i Rosji. W Nowym Yorku współpracuje z prestiżowymi centrami tańca  ( Danspace Project, DTW, New York Live Arts, The Miller Theater, Danny K. Playhouse, The Harkness Center at the 92nd Street Y, The Kumble Arts Center).  Jako tancerka współpracowała z uznanymi choreografami  takimi jak Nina Wiener Dance Company, Donald Byrd/The Group, Bebe Miller Dance Company, and Bill T. Jones/Arnie Zane Dance Company.  Od 2003 roku prowadzi własny zespół – Colleen Thomas Dance – oraz współkieruje i choreografuje także dla Bill Young/Colleen Thomas & Co. Pracuje także jako kurator  waznego dla współczensego nowojorskiego projektu w ramach LIT (loft into theater) series at 100 Grand, który wspiera innowacyjne i eksperymentalne  prace zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Równolegle do swojej kariery artystycznej,  Colleen Thomas-Young jest profesorem tańca w prestiżowym Barnard College of Columbia University.

http://www.billyoung-colleenthomas.com/

 

Informacja o organizatorach:

www.imit.org.pl

www.ltt.art.pl

http://culture.pl

http://eepap.culture.pl/