Wersja do druku

Udostępnij

W środę 2 lipca o godz. 19.00 Lubelski Teatr Tańca zaprasza do sali prób nr 4 Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) na kolejny pokaz z cyklu DANCEwork in progress. Tym razem będzie to prezentacja spektaklu Stalking Paradise, przygotowywanego pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Külli Roosna/ Kenneth Flak. W przedstawieniu tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania? Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami i czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

 

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 13 września 2014.

 

Stalking Paradise

Koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak
Wykonanie: Aleksandra Klimiuk, Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Wojciech Łaba,
Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca
Premiera: 13 września 2014

 

Spektakl realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2014”.

***

 

DANCEwork in progress

„Work in progress” (produkcja/spektakl w toku) to formuła prezentacji twórczości na etapie tworzenia spektaklu. To moment, w którym artysta decyduje się na zaproszenie widza do swojego intymnego, skrywanego na co dzień  świata i uchyla rąbka tajemnicy na temat swojego nowego, nie rzadko w bólach powstającego, dzieła.  Decydując się na ten, mogłoby się zdawać, szalony gest artysta z jednej strony pragnie po prostu zachęcić odbiorcę do przyjścia na premierę rozbudzając w nim potrzebę zobaczenia ostatecznie wypracowanej wersji. Z drugiej jednak strony oczekuje on także czegoś od widza: opinii, reakcji, czasem… wsparcia.

Lubelski Teatr Tańca postanowił umożliwić miłośnikom sztuki tańca uczestniczenie w tym niezwykłym momencie dla każdego artysty. W ramach projektu organizatorzy zapraszają na serię spotkań towarzyszących powstawaniu spektakli w ramach rezydencji organizowanych przez LTT w Centrum Kultury. Organizatorzy zachęcają do przyjścia, podpatrywania i zadawania pytań.