Wersja do druku

Udostępnij

Zwycięzcą plebiscytu "Energia Kultury" na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne 2011 roku zostało Stowarzyszenie Teatralne Chorea i jego „Oratorium Dance Project”.

Partnerem projektu był Instytut Muzyki i Tańca.

O wyniku zdecydowali w głosowaniu czytelnicy „Gazety Wyborczej – Łódź”, widzowie TV Toya i internauci.

Statuetki „Energia Kultury” to kołyski Newtona. W każdej jedna z kulek została wykonana ze złota – na wypadek gdyby laureat potrzebował gotówki na realizację następnego kulturalnego pomysłu. Nagrodę odebrał Tomasz Rodowicz, dyrektor i założyciel teatru Chorea, który powiedział: Właśnie się dowiedziałem, co mam zrobić z tą kulką. Wyrwać, sprzedać i działać dalej. Jeśli łodzianin mówi, jak Łódź jest fajna, to jest to zawsze podejrzane. Ale ja muszę powiedzieć, że znalazłem tutaj nie tylko dom, ale też miejsce, gdzie chciałbym spędzić, jeśli nie resztę życia, to przynajmniej następnych kilka lat. Wszedłem w to miasto razem ze swoimi przyjaciółmi, ekipą około 25 instruktorów, którzy przez kilka miesięcy pracowali nad tym projektem. Wydaje mi się, że udało mi się w „Oratorium” zrobić taką „małą Łódź”. Strasznie dziękuję!
Więcej informacji o „Oratorium Dance Project”: http://www.oratorium-chorea.pl/

O plebiscycie „Energia Kultury”:
Plebiscyt organizują: „Gazeta Wyborcza- Łódź”, Telewizja Toya i Klub Wytwórnia.
W kapitule nagrody zasiadają: Barbara Piegdoń-Adamczyk, redaktorka naczelna łódzkiej „Gazety Wyborczej”; , Barbara Mrozińska-Badura, prezes Telewizji Toya; Mariola Wojtysiak, prezes Toya Studios;Andrzej Bart, pisarz i scenarzysta; Jerzy Jarniewicz, anglista, poeta i tłumacz; Krzysztof Apostolidis, mecenas kultury; Remigiusz Mielczarek, dziennikarz TV Toya, i Marzena Bomanowska, kierowniczka działu kultury "Gazety" w Łodzi.

Opracowano na podstawie: http://www.lodz. gazeta.pl