Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca we współpracy z Bogumiłą i Piotrem Zgorzelskimi z Akademii Tańca Tradycyjnego zapraszają do udziału w darmowych lekcjach tańca on-line na stronie tance.edu.pl. W ramach cyklu będzie można się nauczyć 20 tańców tradycyjnych, a wszystko to bez potrzeby wychodzenia z domu. Lekcje ruszają 28 grudnia 2020 roku o 16.00.

Nadchodzi karnawał, który być może będziemy musieli spędzić w domach, z dala od sal balowych i szkół tańca. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z aktywności – by zapewnić sobie dawkę ruchu, a przede wszystkim twórczo wykorzystać ten czas, można bezpłatnie zatańczyć w domu wraz z wyśmienitymi nauczycielami z Akademii Tańca Tradycyjnego.

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy przeprowadzą nas przez 20 tańców tradycyjnych charakterystycznych dla różnych regionów Polski. Znajdziemy wśród nich polkę czy walczyka, a także tańce mniej popularne, jak karpacki harkan czy wielkopolski luter. Dodatkowo będą także dostępne 4 lekcje dotyczące technik tanecznych. Materiały będą publikowane na stronie tance.edu.pl od 28 grudnia.

Taniec jest jednym z najbardziej widowiskowych elementów kultury każdej społeczności, który jednocześnie odróżnia ją od innych – mówi dr hab. Tomasz Nowak, konsultant projektu i członek Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca. Wybór tańców stanowi mozaikę taneczną, stworzoną w nadziei, że przypadnie do gustu uczestnikom lekcji i zachęci ich do wspólnej zabawy. Tańce w naszej tradycji służyły temu, aby je tańczyć, a nie by na nie patrzeć. A więc – ruszajmy w tany!

W 2021 roku Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z wiodącymi instytucjami tanecznymi w Polsce stworzy także lekcje tańca klasycznego i jazzu. Aktualne informacje na ten temat znajdą się na stronie imit.org.pl.

Osoba do kontaktu

Ewa Pietraszek (ewa.pietraszek@imit.org.pl)