Wersja do druku

Udostępnij

6 lipca 2017 roku o godz. 19.00 podczas Warsaw Summer Jazz Days w Soho Factory w Warszawie odbędzie się koncert laureatów programu IMiT „Jazzowy debiut fonograficzny”. Wystąpią zespoły Immortal Onion i Quindependence.

Będzie to koncert promujący debiutanckie albumy obu zespołów:

 • „Ocelot of Salvation” – Immortal Onion
  Ziemowit Klimek – kontrabas/gitara basowa, Tomir Śpiołek – fortepian/instrumenty klawiszowe, Wojtek Warmijak – perkusja
  (wyd. Requiem Records)
 • „Circumstances” – Quindependence
  Michał Salamon – fortepian, Krzysztof Matejski – saksofon, Dominik Borek – trąbka, Miłosz Skwirut – kontrabas, Paweł Nowak – perkusja
  (wyd. Jazz Sound Czesław Rogaczewski)

Koncert został zorganizowany w ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Fundacją Jazzarium. Podczas koncertu wystąpi również saksofonista Kamasi Washington.

Festiwal, który rozpocznie się 6 lipca, trwać będzie cztery dni – do 10 lipca 2017 roku. Wszystkie koncerty odbywać się będą w Soho Factory w Warszawie.

Więcej informacji na stronie Festiwalu www.warsawsummerjazzdays.pl

Jazzowy debiut fonograficzny to program Instytutu Muzyki i Tańca skierowany do polskich muzyków jazzowych oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań.

Program polega na zrealizowaniu nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej w formie płyty kompaktowej lub winylowej z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym. Ważnym elementem programu jest, aby nagranie płyty było pierwszym nagranym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu i/lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu. Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat.

Do tej pory w ramach sześciu edycji programu dofinansowano wydanie dwunastu albumów płytowych:

 • I edycja – 2012: Jazz City Choir (A.M.I. Productions), Raw Tone (SOS Music),
 • II edycja – 2013: Joanna Kucharczyk Quartet (Fundacja Imienia Sławomira Kulpowicza), Darek Dobroszczyk Trio feat. Przemek Hanaj (Andromeda Records),
 • III edycja – 2014: F.O.U.R.S. Collective (SJRecords), Michał Milczarek Trio (Akademia Rocka),
 • IV edycja – 2015: Franciszek Raczkowski Trio (For Tune® sp. z o.o.), Patryk Kraśniewski Trio (Karrot Kommando),
 • V edycja – 2016: Mateusz Pliniewicz Quartet (PLUM sp. z o.o.), The Forest Tuner (SJ Records),
 • VI edycja – 2017 (w realizacji): Immortal Onion (Requiem Records), Quindependence (Jazz Sound Czesław Rogaczewski).

Szczegółowe informacje oraz regulamin programu znajdują się na stronie internetowej Instytutu w zakładce programy. Nabór do kolejnej edycji odbędzie się jesienią 2017.