Wersja do druku

Udostępnij

6 lipca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach o godz. 18.00 odbędzie się koncert w ramach programu IMiT „Nowe interpretacje” z utworami Józefa Wieniawskiego i Witolda Maliszewskiego.

W programie koncertu zabrzmi Kwartet smyczkowy nr 2 op. 6 Witolda Maliszewskiego oraz Kwartet smyczkowy a-moll op. 32 Józefa Wieniawskiego. Dopełnieniem programu będzie polonez Pożegnanie Ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego.

Wystąpi kwartet TheTonacja w składzie: Joachim Łuczak – I skrzypce, Joanna Gręziak – II skrzypce, Justyna Kostrzoń – altówka i Kamila Wyrzykowska – wiolonczela.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem koncertu jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej w Urlach.

Wykonanie utworów Józefa Wieniawskiego i Witolda Maliszewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

TheTonacja to przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – muzyka. Zespół tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych w Gdańsku i Warszawie. Każdy z osobna przeszedł indywidualną ścieżkę edukacyjną i wniósł do grupy coś innego. Stworzyło to istną mieszankę wybuchową. Dzięki otwartości na różne style muzyczne TheTonacja posiada bogaty repertuar koncertowy. Z powodzeniem łączy swobodę popkultury z harmonią klasyki. Odważne aranżacje sprzyjają odkrywaniu nowych horyzontów brzmieniowych.

W grudniu 2012 r. przy współpracy z Dziennikiem Bałtyckim Zespół uczestniczył w nagraniu płyty okolicznościowej „Bóg się rodzi na Pomorzu„, na której znalazły się polskie kolędy w niecodziennych aranżacjach Artura Guzy. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony został na zakup aparatów słuchowych dla dzieci. Płyta ukazała się wraz z Dziennikiem Bałtyckim 20.12.2012 r. W dniach 8-14 kwietnia 2013 roku Muzycy wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

Obecnie TheTonacja przygotowuje się do nagrania swojej autorskiej płyty.