Wersja do druku

Udostępnij

20 lipca br. w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji dokonującej wyboru osób zakwalifikowanych do udziału w I edycji programu "Krytyka muzyczna 2.0".
W skład komisji weszli wykładowcy prowadzący wykłady i warsztaty – prof. Michał Bristiger, dr Andrzej Chłopecki i dr Rafał Ciesielski.

Pierwsza edycja programu odbędzie się w terminie 14-16 września, zaś jej tematem jest Współczesna krytyka muzyki współczesnej.

Program, realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem De Musica obejmuje kilkudniowe wykłady teoretyczne i warsztaty z dziedziny krytyki muzycznej prowadzone przez wybitnych polskich krytyków, udział w koncercie inauguracyjnym 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” oraz publikację tekstów dotyczących tego wydarzenia napisanych przez uczestników programu.

Wśród pięciu zakwalifikowanych uczestników I edycji programu znaleźli się:

Piotr Tkacz
Maria Peryt
Krzysztof Stefański
Marcin Bogucki
Paweł Krzaczkowski

Przy wyborze uczestników komisja kierowała się ich dotychczasową aktywnością na polu krytyki i publicystyki muzycznej, zainteresowaniem muzyką współczesną, a także wielokierunkową działalnością i zaangażowaniem w sprawy związane z szeroko pojętym funkcjonowaniem środowiska muzycznego.

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom i gratulujemy zakwalifikowanym uczestnikom.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu oraz protokół obrad dostępne są
w zakładce programy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close