Wersja do druku

Udostępnij

19 kwietnia komisja opiniująca zgłoszenia nadesłane do programu IMiT „Krytyka muzyczna 2.0” dokonała wyboru pięciu zakwalifikowanych uczestników. W skład komisji weszli: prof. Małgorzata Komorowska, dr Daniel Cichy i dr Rafał Ciesielski.

Do udziału w III edycji programu. który poświęcony jest krytyce operowej aplikowało 20 osób. Wśród pięciu zakwalifikowanych uczestników III edycji programu znaleźli się:

Karolina Kolinek
Marcin Bogucki
Paweł Krzaczkowski
Alan Misiewicz
Krzysztof Stefański

Przy wyborze uczestników komisja kierowała się ich dotychczasową aktywnością na polu krytyki
i publicystyki muzycznej oraz zainteresowaniem muzyką operową, która stanowi tematykę III edycji programu.

Protokół obrad komisji dostępny jest w zakładce programy.

III edycja programu odbędzie się w dniach 9 – 11 maja 2013 roku w Bydgoszczy. Udział w programie obejmuje uczestnictwo w wykładzie i warsztatach dotyczących krytyki operowej, publikację napisanych przez uczestników tekstów oraz obowiązkowy udział w wykładach i panelach Forum Krytyki Operowej organizowanego przez Opera Nova w ramach XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Wykład inauguracyjny poprowadzi prof. Małgorzata Komorowska, a warsztaty dr Daniel Cichy.

Przedmiotem recenzji i opracowań krytycznych będą spektakle XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego: Modest Musorgski – „Chowańszczyzna” i Przemysław Zych – „Poiesis” [premiera  światowa utworu powstałego w ramach programu MKiDN „Zamówienia kompozytorskie”]

Forum Krytyki Operowej przeznaczone jest dla dziennikarzy, studentów, melomanów – wszystkich zainteresowanych kondycją i popularyzacją teatru operowegu i składa się cyklu paneli oraz wykładów, które poprowadzą prof. Małgorzata Komorowska, prof. Elżbieta Nowicka, Aleksander Laskowski,
dr Rafał Ciesielski, dr Daniel Cichy, red. Jacek Marczyński, red. Tomasz Cyz i red. Dorota Kozińska.

Szczegółowy program Forum dostępny jest na stronie Opery Nova oraz na stronie IMiT w zakładce programy.