Wersja do druku

Udostępnij

15 kwietnia upływa termin naboru wniosków do piątej edycji programu IMiT „Krytyka muzyczna 2.0”, poświęconej krytyce muzyki filmowej.

Program adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzają poznać zasady krytyki muzycznej lub podnieść jej jakość.

V edycja programu realizowana jest przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Magazynem muzycznym Presto, a przedmiotem recenzji i opracowań krytycznych będą koncerty tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Udział w programie obejmuje uczestnictwo w wykładzie teoretycznym, warsztatach, panelu dyskusyjnym, koncertach w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w dniach 25 – 29 maja br oraz publikację powstałych w wyniku realizacji programu tekstów.

Wykład teoretyczny poprowadzi dr Mariusz Gradowski – kulturoznawca, antropolog muzyki i historyk polskiej muzyki rozrywkowej, redaktor programu 2 Polskiego Radia. Warsztaty poprowadzi Kinga Wojciechowska – redaktor naczelna Magazynu muzycznego Presto.

Zgłoszenia (formularz aplikacyjny wraz z wymaganymi załącznikami) należy przysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres imit@imit.org.pl do 15 kwietnia 2016 roku. Termin wyboru wniosków upływa 18 kwietnia.

O udział w programie mogą aplikować także studenci od 3. roku studiów wyższych lub osoby posiadające licencjat.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce programy.