Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy do zapoznania się z tekstami powstałymi w wyniku V edycji programu IMiT – „Krytyka muzyczna 2.0”. Tegoroczna edycja programu, poświęcona krytyce muzyki filmowej, odbyła się w dniach 25 – 29 maja podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program został zrealizowany przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Magazynem muzycznym Presto.

W programie wzięło pięć, wybranych w trybie konkursowym uczestniczek: Agnieszka Cieślak, Katarzyna Goszcz, Aleksandra Górka, Magdalena Juźwik i Żaneta Kicińska. Udział w programie obejmował uczestnictwo w wykładzie teoretycznym, warsztatach, wydarzeniach towarzyszących i wybranych koncertach festiwalu oraz publikację powstałych podczas warsztatów tekstów. Wykład inaugurujący (Zobaczyć i usłyszeć. O krytyce muzyki filmowej; Pałac Krzysztofory, 25 maja 2016) wygłosił muzykolog, dziennikarz i publicysta muzyczny dr Mariusz Gradowski. Kilkudniowe warsztaty poprowadziła redaktor naczelna magazynu Presto – Muzyka Film Sztuka i portalu prostoomuzyce.pl, Kinga A. Wojciechowska.

Efektem V edycji programu jest publikacja, na którą składają się teksty uczestniczek warsztatów – felietony, recenzje i relacje z koncertów, warsztatów i całego festiwalu, wywiady z twórcami oraz wywiad jaki przeprowadziła Kinga Wojciechowska i wszystkie uczestniczki warsztatów z Robertem Piaskowskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Z wywiadem można zapoznać się również na portalu prostoomuzyce.pl

Publikacja „Krytyka muzyczna 2.0 – muzyka filmowa. 9. Festiwal Muzyki Filmowej, Kraków 2016” jest dostępna na stronie IMiT w zakładce „Materiały”/sekcja „Przeczytaj”.