Wersja do druku

Udostępnij

Uprzejmie przypominamy, że dobiegają końca terminy naboru wniosków do programów IMiT – „Krytyka muzyczna 2.0” i „Dyrygent – rezydent”.

W dniu 5 kwietnia upływa termin nadsyłania zgłoszeń do programu „Krytyka muzyczna 2.0”. Tegoroczna edycja programu poświęcona jest krytyce operowej. Wykłady i warsztaty odbędą się
w Centrum Kongresowym Opera Nova w Bydgoszczy podczas Forum Krytyki Operowej
(09 – 11. 05. 2013 r.) organizowanego przez Opera Nova w ramach XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Wykład poprowadzi prof. Małgorzata Komorowska, a warsztaty dr Daniel Cichy. Przedmiotem recenzji będą spektakle XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego – „Chowańszczyzna” Modesta Musorgskiego w wykonaniu Narodowego Akademickiego Teatru Wielkiego Opery i Baletu Republiki Białorusi (Scena główna Opery Nova) oraz Peter Eὅtvὅs „Radames”/ Przemysław Zych „Poiesis” – spektakl Fundacji Operalnia / Opera Nova w Bydgoszcz (Sala kameralna im. Prof.
F. Krysiewiczowej), ze światowym prawykonaniem utworu Przemysława Zycha napisanego w ramach programu MKiDN „Zamówienia kompozytorskie”.

Do 9 kwietnia 2013 roku można składać wnioski aplikacyjne do I edycji programu IMiT „Dyrygent – rezydent”. Program przeznaczony jest do młodych polskich dyrygentów oraz do filharmonii
i zawodowych orkiestr symfonicznych oraz kameralnych. Celem programu jest umożliwienie młodym dyrygentom debiutu dyrygenckiego i nabywanie przez nich praktyki wykonawczej. W ramach rezydencji dyrygent ma za zadanie uczestniczyć w przygotowaniach minimum czterech programów koncertowych instytucji, w tym samodzielnie przygotować i poprowadzić co najmniej jeden koncert. Pierwsza, pilotażowa edycja programu obejmuje sezon 2013/ 2014.

Uprzejmie informujemy, że zasady programu zostały opisane w Przewodniku – wprowadzeniu do programu „Dyrygent – rezydent”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programów na stronie IMiT w zakładce programy.