Wersja do druku

Udostępnij

cele:

Rozwój polskiej krytyki muzycznej

opis:

Program adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzają poznać zasady krytyki muzycznej lub podnieść jej jakość.

Tematem VI edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0” jest World Music.

Program odbędzie się w dniach 25 – 29 października 2017 roku podczas Targów Muzyki Świata WOMEX 2017 (World Music Expo) w Katowicach.

Obejmuje uczestnictwo w wykładzie i warsztatach dotyczących krytyki World Music oraz w wydarzeniach WOMEX 2017. Program wieńczy publikacja napisanych przez uczestników tekstów.

Wykład poprowadzi dr Łukasz Smoluch, a warsztaty Ewelina Grygier.

Partnerami Instytutu Muzyki i Tańca przy realizacji tegorocznej edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0” są Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Pismo Folkowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 2 października 2017 r., zaś termin wyboru wniosków 10 października 2017 r. Po tym terminie lista zakwalifikowanych przez komisję wnioskodawców zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu.

Zgłoszenia należy przysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: imit@imit.org.pl [zeskanowany formularz aplikacyjny i opinia promotora licencjatu, pozostałe załączniki w formacie word].

osoby odpowiedzialne:

Andrzej Kosowski – dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca
Brygida Błaszczyk-Podhajska – główny specjalista ds. programowych (brygida.blaszczyk@imit.org.pl, tel. 22 829 20 15)
Weronika Grozdew-Kołacińska – kierownik Pracowni Muzyki Tradycyjnej

dotychczasowe rezultaty:

Program uruchomiony, po pięciu zakończonych edycjach.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Protokół obrad komisji

REGULAMIN

FORMULARZ APLIKACYJNY