Wersja do druku

Udostępnij

cele:

Rozwój polskiej krytyki muzycznej

opis:

Program adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzają poznać zasady krytyki muzycznej lub podnieść jej jakość.

Tematem V edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0” jest muzyka filmowa.

Program odbędzie się w dniach 25 – 29 maja 2016 roku podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Obejmuje uczestnictwo w wykładzie i warsztatach dotyczących krytyki muzyki filmowej, udział w panelu dyskusyjnym poświęconemu muzyce filmowej oraz publikację napisanych przez uczestników tekstów.

Wykład poprowadzi dr Mariusz Gradowski, a warsztaty Kinga Wojciechowska.

Warsztaty odbywają się we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Magazynem muzycznym Presto, a przedmiotem recenzji i opracowań krytycznych będą koncerty Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 15 kwietnia 2016 r., zaś termin wyboru wniosków 18 kwietnia 2016 r. Po tym terminie lista zakwalifikowanych przez komisję wnioskodawców zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu.

Uwaga: z przyczyn organizacyjnych termin wyboru wniosków został przesunięty na 19 kwietnia br.

Zgłoszenia należy przysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: imit@imit.org.pl [zeskanowany formularz aplikacyjny i opinia promotora licencjatu, pozostałe załączniki w formacie word].

osoby odpowiedzialne:

Andrzej Kosowski – Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca
Brygida Błaszczyk-Podhajska – Specjalista ds. programowych (brygida.blaszczyk@imit.org.pl, tel. 22 829 20 15)

dotychczasowe rezultaty:

Program uruchomiony, po czterech zakończonych edycjach.

Zgłoszono 5 aplikacji (15.04. 2016 r.)

Komisja konkursowa w składzie: Kinga Wojciechowska, Mariusz Gradowski i Robert Piaskowski dokonała wyboru 5 uczestników programu (19.04. 2016 r.)

DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN

FORMULARZ APLIKACYJNY

POWOŁANIE KOMISJI

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI