Wersja do druku

Udostępnij

Od zeszłego tygodnia 40-tu młodych ludzi z Krotoszyna bierze udział w projekcie MYŚL RUCH TANIEC !, realizowanym w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015.

Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w warsztatach i wykładach prowadzonych przez doskonałych pedagogów jak m.in. Leszek Bzdyl i Maria Stokłosa ( taniec współczesny), Agnieszka Jaśkowska i Alassane Wat (hip hop), czy Maciek Florek i Jacek Gębura (jazz /show dance) oraz zobaczyć spektakle Polskiego Teatru Tańca, Wayne McGregor Company i Teatru Capitol.

Pierwsza edycja projektu, która odbyła się w Zduńskiej Woli z inicjatywy Macieja Kuźmińskiego, została wyróżniona jako przykład „dobrych praktyk edukacyjnych” podczas międzynarodowej konferencji Edukacja taneczna w Polsce i Europie w ramach projektu Poznanie poprzez taniec, realizowanego przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.

Projekt MYŚL RUCH TANIEC! koordynowany jest przez Wojciecha Szuniewicza z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Macieja Kuźmińskiego.

 

Już teraz organizatorzy zapraszają na pokaz końcowy z udziałem uczestników projektu w dniu 30 listopada. Pokaz pomogą przygotować Paulina Wycichowska oraz Daniel Stryjecki.

Pełna lista gościnnych pedagogów:

Paulina Wycichowska
Mikołaj Mikołajczyk
Maria Stokłosa
Leszek Bzdyl
Jacek Gębura
Jacek Wazelin
Agnieszka Jaśkowska
Maciek Florek
Alassane Wat
Maciej Kuźmiński
Wojciech Szuniewicz

Lokalni pedagodzy:


Zuzanna Pernak
Arletta Polańska
Aleksandra Drygas

 

Spektakle wyjazdowe:

Wayne McGregor Company – FAR

Polski Teatr Tańca / Ohad Naharin – Minus 2

Teatr Capitol / Konrad Imiela – Trzej Muszkieterowie

 

 

Strona projektu na FB:

https://www.facebook.com/groups/1653187101591173/

 

Strony internetowe organizatorów:

Krotoszyński Ośrodek Kultury –

http://kok.krotoszyn.pl/

 

Maciej Kuźmiński:

www.maciejkuzminski.com