Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 22-23 listopada 2018 roku Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne prezentuje premierowe pokazy spektakli, realizowanych w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Zamówienia choreograficzne: Trans_Miss(i)on Grupy Wokół Centrum w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenc Fehéra (premiera: 22 listopada 2018) oraz Black is the colour Natalii Dinges, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Danieli Komędery-Miśkiewicz, Dominiki Wiak, do którego choreografię realizuje wieloletni współpracownik Alaina Platela i jego zespołu les ballets C de la B, Quan Bui Ngoc (premiera: 23 listopada 2018).

 

Trans_Miss(i)on

To podróż w głąb; wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz; eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch zostaje tutaj poddany prawom fizyki, emocji, stanu; zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsuje pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo, pomiędzy realnością a snem o lataniu. Wynurza to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Spektakl prezentuje trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej energii Wszechświata.

 

Trans
transmiss
Miss / ona
Mission
On
Transmission
Transmit

 

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér

taniec: Jan Lorys, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Świeca, Marta Wołowiec

muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

 

Black is the colour

Gdyby jutra nie było.

To jest moja podróż.

Nic nas nie powstrzyma.

 

chor. Quan Bui Ngoc

wystepują: Natalia Dinges, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska , Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

 

Spektakle zrealizowane zostały we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

IMIT (miniaturka)