Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Dance Moves Cities kilka razy w roku w trzech miastach partnerskich (Krakowie, Terni i Rydze) odbywają się rezydencje wybitnych choreografów. W niedzielę 12 października o godz. 16.00 (Studio Zabłocie, ul. Romanowicza 2) w ramach Krakowskich Reminiscencji Teatralnych będzie można zobaczyć pokaz przygotowany w czasie rezydencji Very Mantero w Krakowie. Warsztaty pod hasłem „ciało myślące” odpowiadały głównemu założeniu projektu, czyli próbie nadania poprzez ruch i taniec nowych znaczeń miastu i przestrzeni publicznej.

Tancerki: Ewa Hubar,  Agnieszka Barańska, Monika Kiwak, Magdalena Konopek-Młynarska, Marta Mietelska, Natalia Staninska, Dorota Wacek,  Anna Wańtuch, Natalia Wilk

Vera Mantero (Portugalia): Studiowała taniec klasyczny z Anną Mascolo i pracowała w Ballet Gulbenkian w Lizbonie. Rozpoczęła tworzenie własnej choreografii w 1987 roku i od 1991 roku prezentowała występy solowe i zespołowe w całej Europie, Argentynie, Brazilii, Kanadzie, Singapurze, Korei Południowej i USA. Uczy kompozycji i kreacji w Portugalii i poza jej granicami.

 

Dance Moves Cities to dwuletni (2013-2014) projekt edukacyjno-artystyczny, realizowany przez Krakowskie Reminiscencje Teatralne, New Theatre Institute of Latvia (Ryga, Łotwa) oraz Indisciplinarte (Terni, Włochy). Jego ideą jest rozwijanie potencjału lokalnych artystów, zbudowanie kontaktów między środowiskami tanecznymi miast, biorącymi udział w projekcie, a także odkrywanie miejsc, które w przyszłości mogłyby stać się miejscami dla tańca, oraz zwiększenia obecności tańca współczesnego w świadomości mieszkańców. Dance Moves Cities ma charakter cyklicznego laboratorium choreograficznego prowadzonego przez zaproszonych “choreografów-rezydentów”.

 

Strona projektu: www.dancemovesciteis.eu

 

Więcej o rezydencji