Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 13 marca o godz. 20.30 Teatr Barakah zaprasza na pokaz spektaklu Małgorzaty Szymuli i Małgorzaty Werbińskiej What’s up with my sister?, który odbędzie się w ramach cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. Jest to cykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny.

Scena Teatru Barakah staje się raz w miesiącu sceną dla tańca współczesnego, ponieważ program Obszaru tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015. Opiekę artystyczną nad Obszarem tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku.

 

O spektaklu:

Duet nieporozumienia?
Dialog dusz, nawiązywany na scenie ma w sobie coś z retrospekcji z fragmentu życia.

Czy tego chcą, czy nie, łączy je nierozerwalna więź, którą odkrywają na nowo.
Poznają się, nie mogą się poznać.

A co się stało z czasem, w którym zapomniały o swoim istnieniu?

Czego pragną siostry?

 

Choreografia: Małgorzata Szymula, Małgorzata Werbińska
Konsultacja choreograficzna: Iwona Olszowska
Wykonawcy: Małgorzata Szymula, Małgorzata Werbińska (taniec), Marcin Janus (muzyka)
Kostiumy: Małgorzata Szymula, Iwona Olszowska
Kompozytor: Marcin Janus
Twórca tekstów włączonych do spektaklu: Małgorzata Szymula
Reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela
Reżyseria dźwięku:  Marcin Janus, Małgorzata Szymula
Czas trwania spektaklu: 20/25 min
Data premiery: 21.11.2014
Miejsce premiery: Teatr Barakah, Kraków

 

Bilety: 20/15 zł, bilety można rezerwować: mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), telefonicznie (12 397 80 47 lub 887-229-827), za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com; bilety można nabywać: codziennie w godz. 10:00-14:00 w biurze teatru przy Paulińskiej 28, za pomocą przelewu (informacje na www.teatrbarakah.com) lub przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca).

 

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl