Wersja do druku

Udostępnij

Trwa nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA” na najlepszy tekst o muzyce w danym roku kalendarzowym, organizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

Konkurs kierowany jest do wszystkich, którzy interesują się krytyką muzyczną – zarówno do profesjonalnych publicystów, jak i debiutantów oraz blogerów.  Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury w składzie: dr Daniel Cichy (przewodniczący), Joanna Grotkowska, dr hab. Anna Chęćka-Gotkowicz, dr Weronika Grozdew-Kołacińska, Piotr Metz, dr Miłosz Bembinow, Mariusz Herma.

Nabór zgłoszeń trwa do 25 lutego br. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 9 kwietnia, a uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 maja w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, podczas Warszawskich Spotkań Muzycznych.

Nagrody (statuetki i dyplom) zostaną przyznane w trzech kategoriach:

1. Nagroda Główna za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2014 – w tej kategorii przewidziane zostały trzy równorzędne nagrody.

2. Wyróżnienia:

– dla debiutanta, czyli  osoby, która nie ukończyła studiów związanych z muzyką oraz nie działa zawodowo w sferze publicystycznej;

– dla blogera, czyli osoby, która prowadzi w Internecie blog w języku polskim o tematyce muzycznej.

3. Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju.

W tym roku przewidziana jest także Nagroda Redaktora Naczelnego PWM.

Instytut Muzyki i Tańca jest partnerem konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać tekst na adres: kropka@fundacjameakultura.pl

Więcej informacji o konkursie wraz z REGULAMINEM na stronie http://fundacjameakultura.pl/kropka