Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 24 czerwca o godzinie 20.15 na antenie TVP Kultura rozpocznie się transmisja Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy z teatru Dansens Hus w Oslo.

W konkursie weźmie udział 10 młodych tancerzy w wieku 15-20 lat, reprezentujących takie kraje jak: Chorwacja, Niemcy, Grecja, Kosowo, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowenia, Szwecja.

W okresie od 18 do 24 czerwca tancerze przygotowują współczesny układ choreograficzny po kierunkiem Eda Wubbe (znanego tancerza, choreografa), który wykonają podczas widowiska finałowego. Uczestników oceniać będzie międzynarodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie tańca nowoczesnego. Jury na podstawie krótkiego występu solo oraz występu w ramach specjalnie przygotowanego układu choreograficznegowybierze najlepszego młodego tancerza.

Polskę reprezentować będzie Adam Myśliński – 19-letni uczeń Szkoły Baletowej w Bytomiu. Jego udział w konkursie współorganizowany jest przez TVP Kultura i IMiT.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy odbywa się od 1985 roku. Polska dwukrotnie była organizatorem konkursu (w 1997 oraz 2005 roku). W 2001 roku w Londynie zwycięzcami konkursu byli bracia Marcin i Dawid Kupińscy.